banner51

banner50

banner53

banner5

banner54

banner52

'Kooperatif Bakkal Zonguldak’a geliyor’

Zonguldak Bakkallar Tekel Bayileri ve Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Kadir Habiboğlu, Zonguldak’a kooperatif bakkal kurulacağının müjdesini verdi.

Güncel 15.12.2022, 14:15
'Kooperatif Bakkal Zonguldak’a geliyor’

Zonguldak Bakkallar Tekel Bayileri ve Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Kadir Habiboğlu, “Kooperatif bakkalın ilk olarak 6 ilde kurtulacağını ifade eden Habiboğlu, Genel Başkanımız Bendebi beyin kooperatif  bakkal diye çalışması var. Zaman zaman TESK’de toplantılara gidiyoruz. Şimdi ilk etapta 6 tane büyükşehirler de başladı. Trabzon, Sakarya ve Konya gibi. Sıra buraya da gelecek bunun ölçüleri var. Bunda bazı kriterler var. Sattığı ürünler bizim yerel marketlerde satılacak. Bu mevzuatın inceliklerine girmek istemiyorum. Bunun buraya gelmesi 5-6 ayı bulacak. Ankara’dan yetkililer gelecekler, bununla ilgili çalışmalar yapacaklar. Yapmak isteyen arkadaşlarımıza buraya yönlendireceğiz. Bunun avantajı şu hem ürüm kaliteli olacak, Hemde mahalle bakkalında ürünlerin hepsi orada olacak. Vatandaş çarşıya inmeyecek dolmuş parası vermeyecek."dedi.
 

Yeni dönemde zam furyası başlayacak

Zonguldak Bakkallar Tekel Bayileri ve Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Kadir Habiboğlu,”Yeni dönemde zam furyası başlayacak. Nereden biliyoruz. Bizi bu son günlerde tekele bayi üyelerimiz arar oldular. Bu konuda rahatsızlıklarını dile getirdiler. Bizde bayilerle toptancılarla sorunları gidermeye çalışıyoruz. Tabi doğal olarak zamlar fazla olunca herkes elinde ki malı dağıtmak istemiyor. Bugüne kadar bayiler ne kadar satmışsa o kadar vermeye çalışıyorlar. Arkadaşlar da fazla zam geleceği için birikimleri varsa mala yatırıp raflarına koymak istiyorlar. İnşallah bunları da çözeceğiz. Zamlar artık dayanılmaz. Bunlar artık 2023’e erteleniyor gibi gözüküyor. Zam furyası sadece tekel ve sigara da değil, büyün gıda maddelerinde dahil üst üste kaşar peyniri alamaz hale geldik. Bunların önüne geçilmeli hükümetin de bunlarla ilgili çalışmaları var" şeklinde konuştu.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)