banner51

banner50

banner53

banner58

banner5

banner52

banner59

KEŞİF YAPILDI... MAHKEMEYE ETKİ EDECEK!

Alaplı Organize Sanayi Bölgesi içinde Cüruf ayrıştırma tesisinin işletilmesi kesinlikle yasakken Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç’ın yasa ve kanun tanımaz tavrı ile Asansör atölyesi diye işlettiği fabrikada cüruf ayrıştırma işlemi yapması bölge halkı tarafından büyük tepkiyle karşılanırken Elmas Televizyonu’nda konu uzun bir süre yer almıştı. 

Güncel 28.02.2023, 19:23
KEŞİF YAPILDI... MAHKEMEYE ETKİ EDECEK!

Elmas Televizyonu’nun ısrarlı yayınları ve bölge halkının tepkisi sonucu Alaplı Organize Sanayi Bölgesi içinde Cüruf ayrıştırma tesisi ile ilgili ÇED iptal davasının keşfi bugün yapıldı.
“YAŞANABİLİR BİR DÜNYA İÇİN MÜCADELE EDENLERE SELAM OLSUN!”
Konu ile ilgili açıklamada bulunan çevreci Çetin Yılmaz sosyal medya hesabından açıklamada; “Kılıçlar Cüruf Şirketi ve Çevre bakanlığına karşı açılan ÇED iptal davasının Keşfi bugün yapıldı. Saat 14'00 de başlayan keşif 16.45'de bitti. Keşfe davacı olan 32 kişi tam sayı katıldı. Yöre halkı keşif sahasına ilgi gösterdi. Zaman zaman tartışmaların yaşandığı keşif raporu, Mahkemenin sonucuna etki yapacak! Bilindiği gibi Kılıçlar Madencilik de işlenen cüruf atıkları Ege doğa firmasının sahasına bir dağ oluşturmuştu!” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)