banner51

banner50

banner53

banner5

banner54

banner52

Kanser hastası çocuklara yardım ediyorlardı... Tezgahları kaldırılıyor!

Soğuksu Kent Pazarı’nda hayırseverlerden temin ettiği 2.el kıyafetleri satan ve elde ettiği gelirleri kanser hastası çocukların tedavi masraflarına harcayan, aynı zamanda kendisi de engelli olan Seda Keskin, köprünün yıkılmasından sonra tezgahının kapanacağını söyleyerek Gelecek Partisi İletişim Birim Başkanı Hülya Özçelik’ten yardım istedi.

Güncel 09.12.2022, 13:55 11.12.2022, 12:04

Sosyal medya hesabından Seda Keskin’in açıklamalarını paylaşan ve aynı zamanda belediye ile iletişime geçen ancak olumlu bir geri dönüş alamayan Hülya Özçelik ve Gelecek Partisi Zonguldak Yönetimi şu açıklamayı yaptı;
“KAMUOYUNUN BİLGİSİNE 
7 Aralık Çarşamba günü Zonguldak ili Soğuksu Kent Pazarında kanser hastası çocuklara yardımcı olabilmek için 2.el kıyafet satan Seda Hanım bizlere ulaştı ve yardım istedi. Zonguldak Belediye Başkanı Sayın Selim Alan'a bizler aracılığı ile seslendi. Kendisi de engelli olup sadece engelli maaşı alan Seda Hanım pazaryerinde bulunan kendi ve diğer ev hanımlarının açmış olduğu tezgahların kapatılmaması konusunda belediye başkanımıza çağrıda bulunmuştur. Bizler de Gelecek ailesi olarak kanser hastası olan çocuklarımız için aracı olup Seda hanımın ve burada bulunan diğer mağdur ev hanımlarının bu isteğini iletmek amacı ile Zonguldak Belediye Başkanı’ndan randevu talep etmek için özel kalemi telefonla aradık. Gelecek Partisi İletişim Birim Başkanımız Hülya Özçelik’e görüşme konusu sorulmuştur. Hülya başkanımız da sorunu kendilerine anlatmıştır. Özel kalemin Hülya başkanımıza Belediye başkanının hiçbir şekilde burada tezgahı bulunanlarla masada oturup görüşmek istemediğini söylemişlerdir ayrıca Hülya başkanımıza Belediye olarak ne pazaryeri otoparkından ne de pazaryerinin tezgahlarından Belediyenin hiç bir kira almadığını, pazarcılar başkanının aldığını, oradaki sorunlarla pazarcılar başkanının ilgilendiğini, Belediye olarak sadece oranın temizliği yaptıklarını söylemiştir. Seda hanımın röportajının sonuna doğru bize söylediği geri dönüşüm kutularındaki kıyafetleri belediye çalışanları alıp eşlerinin aracılığı ile bizlere burada parayla sattılar konusunu da anlattığında, Belediyenin geri dönüşüm kutularını da ihaleye verdiklerini, buraların anahtarının çalışanlarda olmadıklarını, böyle iddiaları ve ispatı olanların savcılığa gitmelerini söylemiştir. 
Kamuoyuna Gelecek Partisi İletişim Birim Başkanımız Hülya Özçelik’in Seda hanımla olan röportajını sunuyoruz ve görüşme talebimimizi kabul etmeyen Belediye özel kalemin görüşmelerini paylaşıyoruz 
Kanser hastası çocuklara yardım edebilmek için soğuklarda bile mücadele eden bu ablamıza Valimizin sahip çıkıp yer göstermesi konusunda çağrıda bulunuyoruz. 
Saygılarımızla. 
Gelecek Partisi Zonguldak Yönetimi”

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)