banner51

banner50

banner53

banner58

banner5

banner52

banner59

HASAN GEMİCİ CHP'DEN ADAY ADAYI OLDU!

Devlet Eski Bakanı Hasan Gemici’nin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den Zonguldak Milletvekili Aday Adayı olduğu belirtildi.

Güncel 16.03.2023, 17:49
HASAN GEMİCİ CHP'DEN ADAY ADAYI OLDU!

57. hükümette Demokratik Sol Parti (DSP)’de devlet bakanlığı yapan ve 1999 yılında meydana gelen İzmit ve Gölcük depremlerinde çalışmalar yapan, iki dönem Zonguldak Milletvekilliği yapan ve bakanlık görevini ifa eden Hasan Gemici’nin Cumhuriyet Halk Partisi’nden Zonguldak Milletvekili Aday Adaylığı için başvuru yaptığı öğrenildi. Hasan Gemici’nin listede 1. ya da 2. sırada olabileceği belirtiliyor. Öte yandan Hasan Gemici, geçtiğimiz günlerde önce İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından grup toplantısında övgüye mazhar olmuş, ardından da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme yapmıştı.
HASAN GEMİCİ KİMDİR?
1953 yılında Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nde dünyaya gelen Hasan Gemici Kabataş Erkek Lisesi’nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni bitirdi. İller Bankası Su Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı’nda Mühendislik, Serbest Mühendislik, Müteahhitlik, 20. ve 21. Dönem Zonguldak Milletvekilliği ve Devlet Bakanlığı yaptı. 70 yaşındaki Hasan Gemici evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (1)
Fedai 3 gün önce
Gidip torun sevsin. Bu ne ya? İstemiyoruz!
Günün Anketi Tümü
Mevcut Milletvekillerinden Hangisini Yeniden Aday Olarak Görmek İstersiniz?
Mevcut Milletvekillerinden Hangisini Yeniden Aday Olarak Görmek İstersiniz?