banner51

banner50

banner53

banner5

banner54

banner52

''Gazeteci Mustafa Özdemir'e yapılan saldırı kabul edilemez!''

Halkın Sesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Özdemir’e yapmış olduğu haberlerden dolayı saldıran, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın çantacısı diye tabir edilen Yaşar Gök’e Karaelmas Gazeteciler Derneği tepki gösterdi.

Güncel 13.12.2022, 10:19
''Gazeteci Mustafa Özdemir'e yapılan saldırı kabul edilemez!''

KGD’den yapılan açıklamada; “Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de işini yapmaya çalışan gazetecilere yönelik irili-ufaklı sataşmalar, tartaklamalar, hatta daha ileri gidilerek fiili saldırıları maalesef üzülerek görmekteyiz. Bu ve bu gibi olayları tasvip etmemiz de asla mümkün değildir.
Son olarak gazeteci meslektaşımız Mustafa Özdemir’e karşı yapılan adını ne koyarsanız koyun olumsuz hadiseyi de dün olduğu gibi bugün de etik bulmuyor ve doğru bulmuyoruz. Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin kurucularından olan ve üyesi bulunan Mustafa Özdemir’in tartaklanmasını da yönetim kurulu olarak kınadığımızı ifade ediyoruz.
Gazeteciler “Gördüklerini, bildiklerini, düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır” diyen Büyük Önder Atatürk’ün bu sözünün asla unutulmamasının da altını çiziyoruz” denildi.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)