banner51

banner50

banner53

banner5

banner54

banner52

“Fevkani bir telaş var sanki!”

Çaycuma Belediyesi’nde suya yapılan zam sonrası bazı basın yayın organları tarafından hedef tahtasına konulan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Güncel 28.11.2022, 10:45 29.11.2022, 12:31
“Fevkani bir telaş var sanki!”

İşte Bülent Kantarcı’nın o paylaşımı…

Nedense(?) bu aralar Çaycuma pek popüler oldu.
*
Su fiyatlarına yasa gereği Atıksu, Katı Atık, KDV, Çtv ekleniyor.
2023 tarifemizdeki çıplak su bedeli 9,72₺ dır.
Vergiler eklendiğinde 19,54₺ olacak.
*
Bizim Belediyenin giydirilmiş su fiyatını, diğerlerinin hem eski, hem de çıplak fiyatı ile karşılaştırma uyanıklığı(!) tutmuşa benziyor.
Fevkani bir telaş var sanki…
Çaycuma’ya sığınmaya çalışıyorlarsa da, nafile…
*
Bazı Belediyeler ise Kasım ayında belirlenmesi gereken yeni su tarifesini -niyeyse- Aralık ayına erteledi.
*
Yakında azgın sular durulur, selden kütük kapmak isteyenler de yine karaya vurur.
*
Popülizm yapmıyor, dürüst ve saydam Belediyecilik yapıyoruz.
Çaycuma halkı dokuz yıldır her şeyi görüyor, biliyor…
*
İşte, Çaycuma Belediyesi 3 yıllık su tarife çizelgesi…

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (1)
Bir Eğitimci 2 ay önce
Kimi belediyeler kilometrelerce uzaktan, dağlardan su getirir, şebekeye verir ve siz bu suyu içersiniz. Kimi belediye de ırmağa, gölete uzaktır ama km' lerce uzunluktaki borularla o suyu getirir, işlemden geçirir ve şebekeye verir. Ve siz bu suyu sadece kullanırsınız . Olsun. İkisinin de ortak yanı suyun birim fiyatının uygun olması veya arada az bir fark olması. Çevre illerin, çevre ilçelerin belediyelerine bakmanız yeterli. Oh ne güzel yaaa! burnumuzun dibindeki ırmaktan suyu depoya bas, oradan da şebekeye ver. Ver bakalım önce 4.5 TL, sonra 9,90 TL nihayetinde 19.90 TL
Eğer bunu başka parti belediyesi yapsaydı CHP sözcüleri, açık kollayan CHP gözcüleri ve dahi FOX TV leri bangır bangır bağırırlardı "Bu haksızlıktır" diye. Demek ki kimse kendi tarafına laf konduramıyor. Benden olunca iyi, benden değilse vur medya üzerinden. Olan hepimize oluyor. UNUTMAYIN! Yarın bir gün başka parti Çaycuma belediye yönetimini alırsa ve aynı şeyler olursa diyebilecek yüzünüz olmaz. Tabii ki (kasten) unutmazsanız.

Bu arada çizelgeye de baktım. iki belediye de birbirini örnek göstererek bizde algı oluşturuyor. Ben, benden çıkacak toplam bedele bakarım. Metreküp başına toplam maliyet 2021' de 6 TL, 2022' de 9.90 TL ise 2023' te 12-13 TL, hadi en fazla 15 TL