banner51

banner50

banner53

banner58

banner5

banner52

banner59

ESKİ VALİ İÇİN AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ!

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kotra, kendisini eleştiren İYİ Parti eski İl Başkanı Yavuz Erkmen'e sert dille yanıt verdi.

Güncel 03.03.2023, 20:51
ESKİ VALİ İÇİN AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ!

Yavuz Erkmen Murat Kotra'nın Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye Zonguldak'taki kömür üretimi politikaları ile ilgili dosya üzerinden eleştirmiş "Artık rapor vermekle olmaz, bu işin kesin çözülmesi gerekir" demişti.
Murat Kotra, Yavuz Erkmen için "Zonguldak'ta 6 yılını boşa geçirmiş, bu arada Zonguldak'ta üstlendiği il başkanlığı görevinin çok büyük bir bölümünde Zonguldak dışında vakit geçirmiş, idare-i maslahatçı bir yapıya sahip" diye konuştu.
Murat Kotra'nın açıklaması şöyle: 

"Zonguldak'ın 6 yılını boşa geçirmiş, bu arada Zonguldak'ta üstlendiği il başkanlığı görevinin çok büyük bir bölümünde Zonguldak dışında vakit geçirmiş, idare-i maslahatçı bir yapıya sahip olduğu kamuoyu tarafından bilinen Yavuz Erkmen'in, şahsımı ve partimizi hedef alan açıklamasını yerel basınımızda yer alan haberlerden öğrendim. 

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, Yavuz Erkmen bu konularda ahkam kesecek en son kişi bile değildir. Siyasi hayatı zigzaglarla dolu kişilerden öğrenecek bir şeyimiz yok. 

Sayın Erkmen, keşke ilimizde valilik yaptığı uzun süre içinde yan gelip yatmak yerine, TTK işçi açıklarının giderilmesi ve rödövans işletmelerinin sorunlarının çözülmesi için kalıcı çözümler üretseydi de, biz bugün bu çalışmaları ve ziyaretleri yapıp, bu raporları hazırlamak zorunda kalmasaydık. 

TTK'da işçi açıkları yeni bir sorun değildir, rödövans işletmelerinin sorunları yeni değildir, bu sorunlar en ağır şekilde Yavuz Erkmen'in valilik yaptığı dönemde de yaşanıyordu, ancak Yavuz Erkmen'in valilik yaptığı dönem Zonguldak için tam bir fetret devri haline gelmiş, sadece TTK ve rödövans işletmelerinin değil, ilimizin hiç bir sorunu çözülmemiştir. 

Yavuz Erkmen'in derdi Zonguldak değildir, TTK değildir, rödövans işletmeleri ve maden işçileri değildir. Onun derdi başkadır. 

Seçime çok az bir süre kala, MHP'nin Zonguldak'taki yükselişini görmekte, bu durumda milletvekili seçilebilme hayalleri suya düştüğünden, bundan büyük bir rahatsızlık duymaktadır. 

Bunlar daha Yavuz Erkmen ve İP'nin iyi günleridir. Biz, Yavuz Erkmen'i rahatsız etmeye devam edeceğiz. 

Onun şimdi yeni başladığı göstermelik ziyaretleri biz MHP olarak çoktan tamamlayıp, tekrarını da yaptık. Yavuz Erkmen daha yeni yola çıkarken, biz MHP olarak o yollardan çoktan dönüyorduk. 

Halkımızın sorunlarına sahip çıktık, dertlerini anlayıp dinlemeye çalıştık, sorunları tespit etmeden çözüm getirilmesinin mümkün olmadığını bildiğimiz için, yakın zamana kadar hiç kimsenin sahip çıkmadığı rödövans işletmeleri ve bu işletmelerde çalışan madenci kardeşlerimizin sorunlarını rapor haline getirip, partimizin genel merkezine, Sayın Genel Başkanımıza ve TBMM'ne taşıdık. Takipçisi olduk, takipçisi olmaya devam edeceğiz. 

İlimizde valilik gibi en yetkili makamda uzun süre görev yaptığı halde, bu şehrin hiçbir derdine merhem olamamış eski bir bürokrat ve eski bir il başkanının seçime çeyrek kala Zonguldak'ı, TTK'yı ve rödövans işletmelerini düşünüyormuş gibi davranması, gündeme gelebilmek, adından söz ettirebilmek için gösterilen boş bir gayretten ibarettir. 

Yavuz Erkmen, milletvekillilği hayallerini kaybetmenin ruh hali içinde şahsıma ve partimize sataşmak yerine, çözüm için çaba harcasaydı çok daha iyi olurdu. 

Son olarak şunu söylemek istiyorum. 

Zonguldak’ta özellikle büyüklerimizin çok söylediği bir atasözü vardır. 'İncir ağacından oklava olmaz' derler. Sayın Erkmen'in bu sözü uzun uzun düşünmesinde fayda görüyorum."

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Mevcut Milletvekillerinden Hangisini Yeniden Aday Olarak Görmek İstersiniz?
Mevcut Milletvekillerinden Hangisini Yeniden Aday Olarak Görmek İstersiniz?