banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

EŞİNE SORUŞTURMA AÇILDI BÖYLE OLDU! PUSULA’DAN YALAN HABER!

Pusula Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Rıza Tığ’ın eşi Burçin Tığ çalıştığı okulda mesai saatlerine uymadığı ve işe gelmeden haksız yere maaş aldığı gerekçesiyle hakkında şikayette bulunulmuş ve bu neticede Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma açılmıştı.

Güncel 08.05.2023, 21:33
EŞİNE SORUŞTURMA AÇILDI BÖYLE OLDU! PUSULA’DAN YALAN HABER!

Ali Rıza Tığ’ın eşi Burçin Tığ hakkında başlatılan soruşturma sonrası ise Pusula Gazetesi İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ı adeta mercek altına alırken hakkında her gün bir haber veya köşe yazısı yazılmaya başlandı. 
Züleyha Aldoğan ile ilgili bugün yapılan habere ise Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül tarafından yalanlandı. 
08.05.2023 tarihli Pusula Gazetesi’nde çıkan; “Okul bahçesine konteynır konuldu: 48 bin lira istendi!” Başlıklı haberi Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül yapılan açıklama ile yalanlarken şu ifadelere yer verdi.
HABER GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR!
“Söz konusu haberde belirtilen Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN’ın talimatı ile eğitim ve öğretimi devam eden Kdz. Ereğli Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesine konteynerler konuldu, iddiası doğru değildir. Konteynerler, yerlerine Özel Eğitim Kampüsü yapıldığı için devam eden İnceleme sonuçlanıncaya kadar, ileriki süreçte Okula yapılması düşünülen Uygulama oteli alanına konulmuş olup inceleme sonucuna göre hareket edilecektir.
Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN’ın yazılı ya da sözlü olarak böyle bir talimatı olmamıştır. Konu ile ilgili olarak sürücü kurslarından böyle bir talep Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gelmiş olup, konu Valiliğimizce görevlendirilen muhakkikler tarafından incelenmektedir. İnceleme neticesinde verilecek karar sonrası sürücü kurslarının talebi olumlu ya da olumsuz olarak değerlendirilecektir. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce de verilmiş bir izin söz konusu değildir. Haber gerçeği yansıtmamaktadır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)