banner51

banner50

banner53

banner58

banner5

banner52

banner59

Çalışanlara mobbing baskı yapılıyor!

Memur-Sen'e bağlı Sağlık Sen Zonguldak Üniversite Şubesi Başkanı Yiğit Osman Darıcı, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Hastanesi'nde yeni çalışma koşullarını içeren iç tamim kurallarına çok sert tepki gösterdi.

Güncel 28.02.2023, 16:28 28.02.2023, 17:34
Çalışanlara mobbing baskı yapılıyor!

ZBEÜ hastanesinde başhekim imzasıyla birimlere gönderilen iç tamim kurallarının tamamen personel motivasyonunu bozan , personele mobing uygulayan, çalışma barışına sekte vuran ve ZBEÜ Hastanesi çalışanlarını değersizleştiren bir takım kararlar içermekte olduğunu ifade eden Darıcı şunları söyledi: "BASKICI ZİHNİYETİ KINIYORUM..." "ZBEÜ hastanesinde başhekim imzasıyla birimlere gönderilen iç tamim kuralları tamamen personel motivasyonunu bozan , personele mobing uygulayan , çalışma barışına sekte vuran ve ZBEÜ Hastanesi çalışanlarını değersizleştiren bir takım kararlar içermektedir. -Personelin 1. Derece yakını geldiğinde öncelikli olması sağlanmalıdır maddesinde buna riayet etmeyen bir çok poliklinik olmakla beraber bunu sağlayacak olan karar neden alınmamıştır.  ZBEÜ Hastanesinde protokol diye tabir ettiğimiz hastaların yanına refakat etmek için hazırda bulunan ve görevi refakat olan personeller bulunurken çalışanların bir yakınına refakat etmesini çok gören idare çalışanını değersizleştirmiştir. -Başka bir madde de dışardan alınan raporlar incelenecektir denmektedir. Bir hekimin verdiği raporu başka bir hekim neden incelemek ister, bu neyin guvensizliğidir ve ZBEÜ Hastanesi personeli bu kadar mı değersizdir. -Başka bir madde de teknolojik cihaz yasaklamıştır. Personelin eşiyle çocuğuyla haberleşmesi hangi kurumda yasaktır,, bu nasıl bir güvensizliktir.Hastaneyi askeri kışlaya çevirmek mi niyetiniz ? Amacınız nedir? işin muhattaplarına sormak isteriz. -Randevu alacağınız zaman santralde öğretim üyesi iseniz farklı tuşa bastıran zihniyet neyin ayrımındadır. -Bir madde de öğretim üyeleri hariç sabah mesai girişlerinde kart basma sisteminden bahsederken personelin otopark sıkıntısını ve her sabah 15 dakika araç park etmek için yer bulmaya çalışmasını hesaba katmışmıdır.Zaten mevcutta yetersiz olan otopark daha da küçültülmüş ve personel araç parkedecek yer bulamamaktadır. Maddeler daha da incelendiğinde personele mobing uygulamaları içeren bir çok madde bulunmaktadır. Yangından mal kaçırır gibi birim sorumluların eline tutuşturulan ve birim çalışanlarına okudum kabul ediyorum şeklinde imzalatması istenen bu kararlar neyin kanunu neyin hukukuna dayanarak istenmektedir. Sağlık-Sen Üniversite Şubesi olarak personeli itibarsızlaştıra, ,personeli değersizleştiren baskıcı zihniyeti kınıyoruz"

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (1)
67 3 hafta önce
İnan hastanede ne huzur kaldı ne mutluluk kaldı hemşiresinden tut personeline kadar herkesin üstüne geliyorlar böyle bişey olamaz sen personelini ne kadar mutlu edersen o kadar verim alırsın kimse ise gelmek istemiyor bu yönetim yüzünden bu kadar sıkılmaz ki personel motivasyon düştü çalışma azmi gitti sırada ne var bilmiyoruz