pagead2.googlesyndica

banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

Bora Albayrak kim? Hamdi Uçar rüşvet istedi mi? Albayrak'tan açıklama geldi!

Bohak Grup Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi eski Yöneticisi Bora Albayrak ismi yeniden gündeme gelirken Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ve eski Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan hakkında çıkan iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Güncel 09.06.2022, 13:46
Bora Albayrak kim? Hamdi Uçar rüşvet istedi mi? Albayrak'tan açıklama geldi!

O dönem Alman BOHAK Grup Turizm İhr. San ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Mıke Wessling Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar tarafından seçim döneminde kandırıldığını belirtirken Bora Al Bayrak’ın o dönemde kendisini Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın akrabası olarak tanıttığını söylemişti.
İŞTE BORA ALBAYRAK’IN O AÇIKLAMASI!
"Yazılı ve görsel basında, son zamanlarda ,benim kurduğum firma ile ilgili yazılan ve söylenenler hakında açıklama yapma zaruriyeti doğmuştur.
Alman vatandaşı Mıke Wessling’in talimatıyla Wesling Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited şirketini kendi ev adresim olan Mithatpaşa Mahallesi Anıl Sitesi Küme Evler No: 11 adresinde Zonguldak Karaelmas Vergi Dairesine kayıtlı bir Türk firması olarak kurdum. Sonra Alman vatandaşı Hartmuth Kleiss bu şirketi devir aldı ve adını Bohak Grup Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak değiştirdi. Bohak, Zonguldak Karaelmas Vergi Dairesine bağlı bir Türk şirketi olarak yoluna devam etti. Benim ev adresinde kurulan ve faaliyet gösteren Bohak şirketinin banka hesaplarının yönetimi dahil tüm yetkileri tarafıma verildi.
Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin teşvik ettiği kenevir üretimi dahil bir çok sektörde yatırım yapacaktık. Zonguldak’ta bu yönde araştırmalarımız ve girişimlerimiz oldu. Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, TİGEM’de kenevirle ilgili yapılan toplantıya katılmamızı sağladı. Bölgeye yatırım yapacağımız için bize yardımcı oldu. Yapılacak yatırımlarda herzaman yanınızdayım diyerek bize cesaret verdi.
Alman vatandaşı Mıke Wessling, bize yardımcı olduğu için Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’a hediye vermek istedi. Hamdi Uçar,. “Biz şahsımıza bir şey kabul etmeyiz diyerek hediyeyi kabul etmedi.
Görüşmelerin tamamında bizatihi ben bulundum. Basında yazılan ve söylenenleri duyunca hayrete düştüm.Biz ne Milletvekili Hamdi Uçar’dan ne de partiden hesap numarası istemedik. Bizdende hiç kimse bir şey istemedi.
Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ve dönemin Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan hakkında çıkan iddialar benim şirket yöneticisi olduğum dönemde ortaya atılmıştır. Hiç biri gerçeği yansıtmamaktadır.
Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili bilgi talebinde bulunursa elimdeki tüm evrakları sunmaya hazırım."
MIKE WESSLİNG O DÖNEM NE DEMİŞTİ?
Bora Albayrak’ın devamlı kendilerine Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile akraba olduğunu belirttiğini ve kendilerine devamlı beraber çekilmiş fotoğraflarını gösterdiğini belirten  BOHAK Grup Turizm İhr. San ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Mike Wesseing; “Mustafa Çağlayan ile Bora Albayrak’ın akraba olduklarını bilmiyordum. Bora Albayrak bize, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın akrabası olduğunu söylüyordu. Onunla çekilmiş olduğu fotoğrafı devamlı bize gösteriyordu” dedi.
“BORA ALBAYRAK BİZİMLE, UÇAR VE ÇAĞLAYAN ARASINDA ARACILIK YAPTI”  
Mustafa Çağlayan’ın akrabası olan Bora Albayrak’ın Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ile şirket arasında aracılık yaptığını belirten BOHAK Grup Turizm İhr. San ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Mike Wesseing; “Bora Albayrak bizim çalışan bir arkadaşımız. Kendisi bizim şirketimizde çalışıyordu. Onun aracılığı ile Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve Ak Parti İl Başkanı Hamdi Uçar’a ulaştık. Bir gün bana geldi, Zonguldak Milletvekili ile bir randevu ayarladığını söyledi. Milletvekilinin bizimle tanışmak istediğini söyledi. Milletvekilinin adı Hamdi Uçar’dır. Biz oraya gidince kendimizi tanıttık. Almanya’dan yatırımcı olduğumuzu kendisine söyledik. Biz kenevir üzerine olan kendi projemizi sunduk. Keneviri sağlık yönünden işlemek istiyorduk. Tanışmamız ve bütün konuşmalarımız olumlu geçti. Bir gün sonra bizi Milletvekilinin telefonundan arayarak Ankara’ya TİGEM toplantısına davet ettiler. Ben BOHAC Şirketi’nin yönetim kurulu başkanı olarak toplantıya katıldım. Çok olumlu bir görüşme olacağına inandık.” dedi.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (1)
Kömürcü 1 yıl önce
Kendilerini AK,lamaya çalışıyorlar galiba.bu yapılan haberler yalan o zaman.