banner51

banner50

banner53

banner58

banner5

banner52

banner59

Açıklık getirmeye çalıştı!

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü İsmail Hakkı Özölçer, Zonguldak'a yerleştirilen depremzedeler verilen moral kahvaltısında yaşanan yer skandalı haber konusu edilince Yeni Ufuk Gazetesi aracılığıyla yaşananlara açıklık getirmeye çalıştı.

Güncel 24.02.2023, 23:02 25.02.2023, 09:31
Açıklık getirmeye çalıştı!

Kahvaltının düzenlendiği salonda fotoğraf makinelerine yansıyanlar herkesi utandırmıştı.
Temelde iyi niyet üzerine düzenlenen etkinlikte organizasyonu düzenleyenlerin tamamı masada otururken birçok depremzede yere oturtuldu.
Koskoca Zonguldak'ta böyle bir etkinlik için salon yokmuş gibi onca depremzede çadır yaşamını aratmayacak bir işgüzarlıkla yer sofrasına buyur edilirken gotoğraf karelerine yansıyan bu görüntüler kamuoyundan büyük tepki topladı.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (MEDEM) organizasyonuyla, depremzede çocuklarla kahvaltıda biraraya gelen BEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Yeni Ufuk'un sorularını yanıtladı.

Habere göre Rektör Özölçer, basın organlarında eleştiriye neden olan görüntülerle ilgili açıklama yaparak; "Yanlış anlaşıldığına üzüldüm", dedi ve şu görüşleri sundu:

Yanlış Anlaşıldığına Üzülmüş!

"Farabi Caminin altındaki Araştırma merkezimiz depremzede çocuklarımız ve aileleri ile bir kahvaltı programı hazırlamış, bende davete biraz geç gittim. Ben gittiğinde kahvaltı başlamıştı bile. Yani organizasyon benim değil. Bende davetli olarak katıldım. İçeriye girdiğimde alanda yalnızca 1 adet masa olduğunu gördüm. Keşke önceden haberim olsaydı, bu alandaki tertip düzenin hazırlanmasını sağlayabilirdim. Ama olmadı maalesef. Oradaki arkadaşlar 300'e yakın depremzedemize 3 gün boyunca yemek hizmeti sunacaklar. Bu durumda hepimiz olabilirdik. Gün birlik günüdür. Yaralarımızı hepbirlikte sarma günüdür. Eleştiri elbette olacaktır. Ama bu tür eleştiriler, bizlerin moral ve motivasyonunu düşürüyor. Bizler elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz."

Haberin İçinden...

Sayın Rektör'ün özrü kabahatinden büyük olmuştur. Sayın Özölçer'e ait yukarıdaki açıklamayı okuyanlar bahse konu organizasyonu tertipleyen Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin sahibi ya da sorumlusunu başkası zannedecek. Bu merkezin baş sorumlusu kimdir; CHP İl Başkanı mıdır, Zonguldak Belediye Başkanı mıdır?

Madem bu görüntüler kendisi rahatsız etmiştir; bir akademisyene yakışan ya o salonu adab-ı erkanı çerçevesinde terk etmek ya da depremzedeler ile birlikte yere oturup kahvaltı etmektir. Çocukların bile yerlere serildikleri bir ortamda o masada oturabilmek gerçekten takdire şayan bir gamsızlık(!) gerektirir.

Ayrıca sayın Rektör unutmasın ki Zonguldak'ın misafirperverliğinde misafir yere otururken masada oturma adabı yoktur. Bir açıklama yaparak; "Ben kahvaltıya sonradan katıldım, geldiğimde başlamıştı. Bunu ben orgazine etmedim.", demekle bu işten kurtulanamaz. Sayın Rektör'ün kendisi, bu işe imza atanlar kimlerse herkes, önce depremzedelerden daha sonra da Zonguldak halkından derhal özür dilemelidir.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (8)
ahhh vicdan ahh 3 hafta önce
kahvaltıya geç gittiyse bu hatayı ön göremediyse oda yere eğilip yer sofrasında kahvaltıya katılıp sonrasında bu saçmalığın hesabını sorsaydı kahraman olurdu içimizden samimi bir insan olurdu. Ama resme bakınca kendisini sandalye tepesinden konuklarına bakan sahip gibi görüyoruz
Misafir 3 hafta önce
Siz daha bu rektörün neyini gördünüz senato toplantılarında içinizden geçerim diyecek kadar basit biri. Yazık oturduğu koltuğu temsil etmiyor.
Reyhan 3 hafta önce
Çok çok ayıp olmuş depremzedelere.
Kayaçağlayan 3 hafta önce
İsmail Hocayı Tanırım Asla art niyetle hareket etmez asla…
Özellikle böyle bir günde canını dişine takıcak karaktere sahiptir…
Meral 3 hafta önce
Rektör masaya yumruğu vurmalı, çevresindekileri acilen uzaklaştırmalı. Kumpas kurmuşlar adama
Osman Öztürk 3 hafta önce
Yaveri Kutoğlu derki;Rektörümüz “doğaldır” O zaman kendine yakışanı yapmış.Sayın Rektör değerler merkezi Müftülüğemi bağlı?Adam gibi ben buyum de.
Tülay 3 hafta önce
Allah kimseyi ihtiyacli duruma düşürmesin çokkk üzüldüm Organizasyonuda masada oturanlarida kıniyorum
Hatice 3 hafta önce
Burada sadece rektör hoca da ayıp aramak yanlış olur o masa da bir sürü insan var onların yerinde olsak biz geçer yer sofrasında yeriz.. olmamış maalesef
Günün Anketi Tümü
Mevcut Milletvekillerinden Hangisini Yeniden Aday Olarak Görmek İstersiniz?
Mevcut Milletvekillerinden Hangisini Yeniden Aday Olarak Görmek İstersiniz?