Ülkü Ocakları Zonguldak İl Başkanı Gökmen Karaili, Kardemir Karabük Demir Çelik Fabrikasına alınacak 300 işçi için işe alım şartlarından özellikle bir maddenin dikkatini çektiğini belirterek “Biz bu milletin bağrından kopan vatan sevdalıları olarak hiçbir Ailenin sesine hiç bir kardeşimizin feryadına kulaklarımızı tıkamayacağız. Unutmayın!!!  Türk Milleti Genç Nesline Emanettir” dedi.

Gökmen Karali konu hakkında şu açıklamayı yaptı: “Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 300 kişi işe alım ve istihdam sağlayacak. Dikkatimi çekti işe alım şartlarından bir tanesi şu: “Karabük Nüfusuna kayıtlı olan veya 01/11/2022 tarihinden önce  Karabük’te ikamet etmeye başlayan ve halen Karabük’te ikamet eden veya şirketimizde staj yapan veya ön lisans eğitimini Karabük Ünüversitesi’nde tamamlayan…” diye bir şart var.

Zonguldaklı gençlerimizin de talebi burada hizmet veren kurumlardan budur bunu yerine getirecek kişiler bu şehrin vatandaşının meclise gönderdikleridir. Yani bu şehrin vekilleridir.

Hülya Uzun öğretmen hayatını kaybetti Hülya Uzun öğretmen hayatını kaybetti

Artık gençlere kulaklarınızı tıkamayın göç veren değil göç alan olalım. Anne ve Babalarımızın Aile kavramının bütünlüğü için artık çalışmak için şehir dışlarına evlatlarını göndermek istemiyorlar. Bunları duyun ve gerekeni yapın.

Biz bu milletin bağrından kopan vatan sevdalıları olarak hiçbir Ailenin sesine hiç bir kardeşimizin feryadına kulaklarımızı tıkamayacağız. Unutmayın!!!  Türk Milleti Genç Nesline Emanettir”

Muhabir: Ender Yüksel