TTK Karadon Müessese Müdürlüğü Gelik İşletmesine ait maden ocağında maden işçileri 2019 girişli Tevfik Soy ve Harun Kara göçük altında kaldı.

GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Yener Arslanbuğa, Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, göçükte kalan maden işçilerinin kurtarma çalışmalarını takip ederek bilgi aldı.

Motosiklet sürücüleri denetlendi Motosiklet sürücüleri denetlendi

Tahlisiye ekiplerince göçükten çıkarılan 5 yıllık maden işçileri Tevfik Soy ve Harun Kara Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Şehit olan Maden İşçisi Tevfik Soy, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Göçükten yaralı olarak çıkarılan ve bekar olan Harun Kara’nın tedavisi sürüyor. İki işçinin de Bartınlı olduğu bildirildi.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, yaptığı açıklamada “Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessesesi Gelik İşletmesinde -360 kodunda kömür üretimi sırasında yaşanan kaza sonucu Tevfik Soy isimli kardeşimizi maalesef kaybettik.

Maden şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine, milletimize ve camiamıza başsağlığı diliyoruz” dedi.

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, TTK Genel Müdürü Muharrem Kiraz ile birlikte Atatürk Devlet Hastanesi’ne giderek kaza ile ilgili bilgi aldı.

Kaynak: Durmuş Sevindik