İsmail Hakkı Özölçer’den MÜSİAD’a ziaret İsmail Hakkı Özölçer’den MÜSİAD’a ziaret

Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliğinin 15. Maddesine istinaden; Örgün, yaygın ve özel eğitim kurumları bünyesinde faaliyet gösteren yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde çalışan personellere İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesinde görevli Gıda Mühendisi Arzu Saatcı ve İl Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Dr. Beyza Keloğlu tarafından eğitim verildi.
52 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen eğitimde “Gıda işletmelerinin özel hijyen gereklilikleri, personel hijyeni ve gıdaların hazırlanması, depolanması, satışı, sunumu, içeriği ve uyulması gereken kurallar ile gıdada muhtemel tehlikeler, gıdalarda enfeksiyonlar ve zehirlenmeler, sağlıklı beslenme, gıda zehirlenmesi ve kişisel hijyen eğitimi” konularında bilgilendirme yapıldı.
Verilen eğitimin ardından işletmelerde sıklıkla karşılaşılan sorunlara ve işletme personelinin sorularına yer verilerek toplantı sonlandırıldı.
Eğitime katılanlara ilerleyen tarihlerde Hijyen Belgesi verilecek ve bu belgeyi çalıştıkları yerde bulundurmaları istenecek.

Kaynak: Adnan Küçükvar