Son 2 yılda aldığı 2 şampiyonlukla İNG Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne kadar yükselen Zonguldakspor Basket 67 dev bütçeli takımlara karşı mücadele edecek.

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor’un yanı sıra güçlü firmaları arkasına alan takımlarla boğuşacak olan Zonguldakspor Basket 67 bugüne kadar henüz istediği maddi desteği bulamadı.

Ligde zirve mücadelesi için 40-50 milyon liraya ihtiyacı olan Zonguldak Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan Karaelmas diyarına bir kez daha seslenerek destek talebinde bulundu.

Zonguldak'a  her şey verdiler: Karşılığı yok isyan var! Zonguldak'a her şey verdiler: Karşılığı yok isyan var!

KANAT TAN: “BİZ UMUDUMUZU HİÇ KAYBETMEDİK”

Zonguldakspor Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan’ın Zonguldak’a seslenişi söyle: “1988 yılındaki Zonguldakspor futbol takımının küme düşmesi ile başlayan spordaki başarısızlık ve mutsuzluk Zonguldakspor basketbol takımının Süper Lig'e çıkmasıyla yepyeni bir duruma büründü herkesin uzun yıllar boyunca büyük bütçelerle yapamadığı şeyi gerçekleştiren kulübümüz buraya kadar gelmişken elden gelmeyen çaresizlikle buradan dönmek istememektedir.

1991 senesi yürüyüşünden sonra güzel memleketimiz son sınavını veriyor.

Son 15 güne girdik. Hep kötü anıldık, sınıfta kaldık dibe vurduk son yıllarda.  Ortada büyük bir başarı hikayesi var. Rekorlar kırarak, Türkiye de seyircisi konuşulan takım olduk. 50 yıl sonra ilk kez süper lige çıktık şehir olarak.

Şimdi enerji üstü olan tekrar yükselişe geçen Zonguldak eğer Zonguldakspor süper lig takımına sahip çıkmaz ise kara leke olacaktır. 

Biz umudumuz hiç kaybetmedik. Emeğin başkentine tüm yetkililer, dev şirketler yakışanı yapacaktır inanıyoruz.

Haydi Zonguldak takımına sahip çık.”

Muhabir: Ender Yüksel