banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

Zonguldak Belediye işçileri isyanda!

Türkiye tarihi bir seçime giderken Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimi kazanmak adına müjde üzerine müjde verirken belki de Türkiye’nin en düşük maaşını alan Zonguldak Belediyesi’ne ait işçiler isyanda.

Genel 11.05.2023, 15:57
Zonguldak Belediye işçileri isyanda!

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklama ile Kamu işçisine yüzde 45 zam yapacağını açıklarken, en düşük memur maaşının 22 Bin TL olacağını söylemişti. Kamu işçisine ve memura yapılan bu zamlar sonrası Zonguldak Belediye işçileri almış oldukları düşük maaşa isyan etti!

1 Mart itibariyle Zonguldak Belediyesi ile masaya oturan işçiler 2 ay geçmesine rağmen istediği ücreti alma konusunda Zonguldak Belediyesi ile anlaşma sağlayamazken işçilerin greve gidebileceği belirtildi.
Mayıs ayının 15’inde zamlı maaş alması gereken Zonguldak Belediyesi işçileri; “Türkiye tarihi bir seçime gidiyor. Herkesin maaşında bir düzenleme var ama belediye işçileri olarak bize yok saymaları kabul edilemez. Ömer Selim Alan bizden oy istiyor. Bu zulme karşılık nasıl oy vereceğiz. Biz hakkımızı istiyoruz. Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan bu şartlarda kimse adına oy istemeye gelmesin” dedi.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)