banner51

banner50

banner53

banner58

banner5

banner52

banner59

Zeki ve güzel kadınlar bürokratlara diğerleri düz memurlara...

Zeki ve güzel kadınlar bürokratlara diğerleri düz memurlara...

Genel 09.05.2017, 09:10 09.05.2017, 09:10
Zeki ve güzel kadınlar bürokratlara diğerleri düz memurlara...

FETÖ/PDY'nin Zonguldak soruşturmasında örgüt içindeki kadınların kategorilere bölünerek zorla evlendirildikleri yönündeki ifadelerin ardından benzer bir haber İzmir'den geldi.

İzmir soruşturması iddianamesinde, Fethullah Gülen'in örgüt dışı evliliklerin önüne geçebilmek için hazırlattığı söylenen 'Evlilik Katalogu'nda, kadınların güzellik ve zeka seviyelerine göre kategorize edildiği iddia edildi.

Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması İzmir soruşturmasının iddianamesi tamamlandı.

İzmir'de yayımlanan Yeni Asır gazetesinin haberine göre iddianamede, Türkiye devletinin önemli kademelerine sızan bekar militanlarını kontrol edebilmek ve örgüte bağlı kalmalarını sağlamak için onlara eş bulduğu söylenen FETÖ'nün, güzel ve zeki kadınları subay, savcı, hakim, MİT mensupları, rütbeli emniyet mensupları, genç bürokratlar ve örgüt içindeki zengin mütevelli esnafla evlendirdiği iddia edildi.

İddianamede, örgütün 'güzel ve zeki' diye kategorize ettiği kadınlardan ayırdığı diğer kadınları, FETÖ mensubu öğretmen, polis memuru, astsubay ve kamu kurumlarındaki düz memurlarla nikah masasına oturttuğu da iddia ediliyor.

'ZEKİ VE GÜZEL KADINLAR RÜTBELİ ASKER VE BÜROKRATLARLA, DİĞERLERİ İSE DÜZ MEMURLARLA'

Gizli tanık ifadeleriyle İzmir Cumhuriyet Savcısı Berkant Karakaya'nın, İzmir'deki 'Askeri casusluk' soruşturmasıyla ilgili hazırladığı iddianamede, kadınların aynı zamanda FETÖ'nün birer ajanı olduğu da iddia edildi.

Gizli tanık Zaman, "Bayanlar üniversite 2. sınıftan itibaren güzellik ve zeka seviyelerine göre kategorize edilirler. En güzel ve en zekileri subay, savcı ve hakimlere, MİT mensuplarına, rütbeli emniyet mensuplarına, genç bürokratlara, savcı ve hakim olacak avukatlara ve zengin mütevelli esnaflara ayrılır. Bu meslek gruplarıyla evlendirilecek olanlar FETÖ yapılanmasının birer ajanıdır. Çünkü evli olacakları veya evli oldukları eşlerin tüm mahrem bilgilerini, zaaflarını, hobilerini ve fobilerini FETÖ yapılanmasında bağlı bulundukları imamlara iletirler. Bu meslek gruplarındaki kişilerin en mahremleri yasa dışı olarak kayıt altına alınmak suretiyle büyük bir fişleme arşivi oluşturur. Bu elemeden sonra kalan bayanlar ise FETÖ mensubu öğretmenler, polis memurları, astsubaylar diğer kamu kurumundaki memurlar ile evlendirilmek suretiyle arşivlemeye ve fişlemeye devam edilir. FETÖ yapılanmasında yer alan mensupların tamamına yakını bu şekilde evlendirilir. FETÖ yapılanmasının önem verdiği konumlara göre sırayla seçmeler yaptırılır. Elemelerden sonra en son kategoride yer alan evlendirilecek bayanların kataloğu 'Serrehberde' bulunur" diye konuştu.

'KADINLARI ABLALAR BULUR ABİLER EVLENDİRİR'

İddianamede, evlilik müessesi için kurulan sistemde, 'örgüt ablaları'nın sorumlu bulundukları bölgelerde itaatkar ve yapıyla sorun çıkarmayacak genç kızları kategorilere ayırarak kataloglara eklediği, 'örgüt abileri'nin ise evliliklere aracı olduğu iddia edildi.

 B.G adlı itirafçı, "Örgüt mensubu sorumlu abi tarafından evlendirilecek şahsa önce evleneceği tebliğ edilmekte, akabinde cemaatin elinde bulunan ışık evlerinden yetişerek gelen cemaat mensubu bayanların resim ve bilgilerinin bulunduğu özel bir katalogdan seçim yaptırılmakta, sorumlu abi tarafından seçimi yapılan üç bayan cemaat mensubu evlendirilecek kişiye gösterilmekte ve evlenecek erkek şahıs bu üç kişiden biri ile evlendirilmektedir. Hemen hemen her cemaat mensubu bekar bayanın resim ve bilgileri bu kataloglarda yer almakta olup, evlilik çağı gelen çocuklarını evlendirmek isteyen şahıslar sorumlu abileri aracılığıyla çocuklarını bu kataloglara eklettirmektedirler" dedi. Gizli tanık Abdullah da, "Cemaat abileri bu tarz evliliklere aracı olduklarında görüşme yapıldıktan sonra evliliği uzatmanın takva sahibi insana yakışmayacağını, bir an önce evlenmek gerektiğini söyler ve evliliği kısa sürede yaptırırlardı" diye konuştu.

İtirafçı H.Y verdiği ifadede, "Cemaat içerisinde evlilikler teşvik ediliyor, bekar olan polislere güçlü duygularla cemaat yapısı içerisinde bulunan bayanlar arasından eş bulunuyordu. Askeri vazifeli yapı elemanlarının evliliği için özel bir sistem bulunmaktaydı. Her ilde bayan hizmeti sorumlularının, tam itaatkar ve yapıyla sorun çıkarmayacak bayanların resimlerinden oluşan katalog düzenliyorlardı. Evlenecek askeri personele göre hangi bayanın uygun olduğu sorumlu birim tarafından tespit ediliyor ve ailede herkes yapıyla kesin bağlantılı oluyordu" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Mevcut Milletvekillerinden Hangisini Yeniden Aday Olarak Görmek İstersiniz?
Mevcut Milletvekillerinden Hangisini Yeniden Aday Olarak Görmek İstersiniz?