pagead2.googlesyndica

banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

"Yaşanan gerginlikler Ereğli'ye zarar veriyor"

CHP Zonguldak 26. ve 27. Dönem Milletvekili Ünal Demirtaş Kdz.Ereğli belediyesi meclisinde yaşanan gerginlikle ve kendisine yönelik ithamlara karşı basın açıklamasında bulundu.

Genel 08.09.2023, 10:02
"Yaşanan gerginlikler Ereğli'ye zarar veriyor"

 CHP Zonguldak 26. ve 27. Dönem Milletvekili Ünal Demirtaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi. "Ereğli ve Zonguldak kamuoyu, milletvekilliği dönemimde hiçbir partilimiz ile kamuoyu önünde tartışmaya girmediğimi, bu tür davranışlardan partimizin kurumsal kimliği zarar görmesin diye özenle kaçındığımı bilmektedir. Ancak Ereğli Belediye Başkanımızın, Kışla mahallesinde “kamyon garajı ve temizlik işleri şantiyesi” olarak kullanılan gayrimenkullerin satışıyla ilgili yaşanan süreçte yapmış olduğu açıklamalarda, ima yolu ile şahsıma da yönelik asılsız ithamlarda bulunması ve yaşanan gereksiz gerginliklerin Ereğli’mize zarar vermesi nedeniyle, bu açıklamayı yapmak zorunluluk olmuştur.        

Partimiz CHP’nin tavizsiz şekilde uyguladığımız bazı temel ilkeleri vardır. Eğer bugün partimizin 100. kuruluş yılını kutlayabiliyorsak, CHP dünyada 100 yıldır ayakta kalmış 4 partiden biri ise, partimiz 100 yıl sonra hala cumhuriyetimizin, demokrasimizin, çocuklarımızın, aydınlık geleceğimizin sigortası ve teminatı ise, bunlar partimizin temel ilkelerine bugüne kadar uyulmasıyla mümkün olmuştur. Partimizin üyesi olan herkes, bu temel ilkelere tavizsiz şekilde uymalıdır. Bu temel ilkelerden birisi de, “halkçı belediyecilik yaparak” halkımızın yararını, çıkar odaklarının menfaatlerinin üstünde tutmaktır. Bu sebeple Ereğli Belediyemizin elindeki son kalan, halka hizmet etmek için kullanılması gereken ve ticari alana çevrilerek son derece değerli hale getirilen gayrimenkulleri satmaya çalışmak, halkçı belediyeciliğe uygun olmadığı gibi, Ereğli’mize ve çocuklarımızın geleceğine ihanettir. Partimiz bugüne kadar hep halkımızın yanında ama rantçıların karşısında olmuştur. Ereğli Belediyemiz, mali yönden Zonguldak’ımızın en güçlü belediyesidir ve Limanın tadilatı için gereken kaynağı, çok rahat bir şekilde başka yöntemlerle bulabilecek güce sahiptir. Bu sebeplerle bu gayrimenkullerin mülkiyeti Ereğli Belediyemizde kalmalı ve Ereğli halkımızın yararına kullanılmalıdır. Buna göre Ereğli ilçe örgütümüz ve 4 belediye meclis üyemiz, bu gayrimenkullerin satılmaması yönünde karar alarak partimizin ilkelerine uygun davranmışlardır. Kendilerini kutluyorum. Belediye başkanımızın kamuoyuna yapmış olduğu açıklamalarda, bu kararlarından dolayı İlçe örgütümüze ve belediye meclis üyelerimize gerçek dışı ve haksız ithamlarda bulunması son derece yanlış olmuştur.       

Öte yandan bugüne kadar kavga siyasetinin, Ereğli’mize hiçbir yararının olmadığını ve hatta kavgacılara dahi bir yararı olmadığını, bundan sonrada hiçbir yararı olmayacağını bir kez daha ifade etmek isterim. Önüne gelenle kavga etmek, sosyal demokrat anlayışla bağdaşmamaktadır ve maalesef partimizin kurumsal kimliğine de zarar vermektedir. Ereğli Belediye Başkanımızın, Yönetiminin ve Belediye Meclis üyelerimizin Ereğli halkımızın yararına ve partimizin temel ilkelerine uygun bir üslupla hareket etmeleri gerektiğini ve kamyon garajı ve belediye temizlik işleri olarak kullanılan gayrimenkullerin rantçılara satışıyla ilgili kararlarını bir kez daha gözden geçirmeleri ve bu satıştan vazgeçmeleri gerektiğini, mesailerini Ereğli’mizin hala çözülmeyi bekleyen sorunlarını çözmeye harcamaları gerektiğini düşünmekteyim. Kamuoyuna saygılarımla duyururum."

 Saygılarımla. 27. CHP Zonguldak Milletvekili Av. Ünal DEMİRTAŞ

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)