Mercedes Toros'u solladı...

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası'nın 38. Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan Osman Köksal Bahar, güven tazeledi.

Genel 04.02.2018, 14:30 04.02.2018, 14:30
Mercedes Toros'u solladı...

 

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası'nın 38. Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan Osman Köksal Bahar, güven tazeledi. 
Site Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Osman Köksal Bahar'ın yanı sıra Alaattin Toros, Engin Kızılkan ve Kemal Aydın adaylığını açıklamıştı. Üyelerin oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından oy sayımına geçildi. Osman Köksal Bahar 406 oy alarak yeniden başkan seçildi. Diğer adaylardan Alaattin Toros 274 oy alırken, Engin Kızılkan 151, Kemal Aydın ise 90 oy aldı. Sonuçların açıklanmasının ardından teşekkür konuşması yapan Bahar, "Hepinizi seviyorum. Ben burada hizmet için varım. Ben sizlerin hizmetkarıyım. Bundan sonra bana verdiğiniz destekle beraber kurumlar arası ilişkilerimizi daha yüksek seviyeye çıkartacağım. Allah sizlerden razı olsun. Allah yardımcımız olsun. Ben ve yönetimim adına bizi destekleyen arkadaşlara burada bize güvenliği sağlayan emniyet ekiplerimize, basın camiasına, gelen misafirlerimize şükranlarımı sunuyorum. Allah sizlerden razı olsun" diye konuştu.
Bahar'ın yönetim kurulu ise şu listeden oluştu:
"Barış Bahadır, Serkan Temel, Oktay Kudu, Alpay Aşçı, Serkan Özkol, Kemal Yılmaz, Uğur Bostancı, Celal Oruç."

İşte sonuçlar:

Osman Köksal Bahar: 406 oy

Alaattin Toros: 274 oy

Engin Kızılkan: 151 oy

Kemal Aydın: 90 oy aldı.

Seçimi kazanan Osman Köksal Bahar, duygularını şu sözlerle paylaştı;

''Değerli esnaf arkadaşlarım. Bir kez daha bana itimat ettiğiniz için size sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Ben sizlerin adını hiçbir zaman orada yere düşürmedim. Ben sizlere yanlış yapmadım. Eğer ben bilerek,isteyerek ve kasıtlı olarak size yanlış yapmışsam ben terbiyesizim. Eğer benim bir hatam varsa hepinizden özür diliyorum, hepinizi seviyorum. Ben orada hizmet için varım, sizler için varım. Ben sizlerin hizmetkarıyım... O makamda durduğum süre içerisinde sizlere hizmet etmekle varım ve var olacağım. Kurumlar arasında ki tüm ilişkileri nasıl kurduysam bundan sonrada bana verdiğiniz destekle beraber çok daha üst seviyelere çıkaracağım. Allah sizlerden razı olsun. Cenab-ı mevlam yar ve yardımcınız olsun. Ben ve yönetimimi destekleyen tüm arkadaşlarımıza, burada bizim güvenliği sağlayan emniyetimize, burada ki basın camiasına ve gelen tüm misafirlere şükranlarımı sunuyorum. Allah sizlerden razı olsun, yar ve yardımcınız olsun.
Afrin'de şehit düşen tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Ben sizleri seviyorum. Sizler her şeye değersiniz ve personelime de çok teşekkür ediyordum. Bize yarımcı olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum Allah'a emanet olun. Ben size layık olacağım. Allah sizleri ve bizleri utandırmasın."

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası başkan adaylarının yönetim listeleri:

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Kemal Aydın şunları ifade etti;

"Sizleri en kalbi en içten duygularımla selamlıyorum. Bugünlerde ülkemiz zor günlerden geçiyor. Ordumuz teröristlerle çapulcularla mücadele ediyor. Onlara muzafferiyetler diliyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet gazilerimize de ömür boyu sağlıklı yaşam diliyorum. Bugün 4 yıl yöneticilerimizi denetleyip 4 yıllık yöneticilerimizi de seçmek için buradayız.Bugüne kadar odamızda yöneticilik yapmış Kamil Furtun ağabeyim olmak üzere hepsini rahmetle anıyorum. Şu anda burada bir faaliyet raporu okundu. Okunmuş olan gelir gider raporları hakkında bir şey söylemeyeceğim. Okunmuş olan bir iflas beyannamesidir. Burada yazılanların hiçbiri üye menfaatine değil. Bu faaliyet raporunun şoför dışında herşey var. Kısaca bize verilen süre içinde neler yapacağımızı anlatacağız. Odanın içinde bulunduğu kötü mali durumların düzeltilmesi için çalışmalar yapacağım. Oda kayıt belgesinde kesinlikle ücret almayacağız. Servis araçlarının araçlarını park edecekleri ve sosyal faaliyetlerle ilgili şehre yakın yerde park yeri ve sosyal faaliyet mekanı yapılacaktır. Market servisleri ciddi gelir kaybına sebep olmaktadır. Bu faaliyetlerine kesinlikle son vereceıiz. Bugüne kadar hiçbir şey yapılmamıştır. Kamyonet taşımacağılığı yaparak haksız şekilde engel olan şirketlere engel olacağız. Kamyoncunun dertleriyle bir kamyoncu gözüyle bakmadan çözüm üretmek mümkün değildir. Kamyoncunun otopark sorunu bile çözülememiştir. Kamyoncu esnafının otopark sorunu dahil tüm sorunlarının çözümü olacağız. Korsan taksı, minibüs, kamyonet şoför esnafının kanayan yarasıdır. Her türlü korsan taşımacağıla karşı amansız mücadele vereceğiz. Şoför esnafı sosyal aktiviteler yapacak. Şoför esnafı arasında dayanışma ve kardeşlik sağlanacak. Şoför esnafının sorunlarıyla ilgili ücretsiz avukat sağlanacak. Odamızın avukatı var. Bunu ücretsiz yapacağız. Kamudaki ihalelerle ilgili şoför esnafımıza duyurulacak ve teşvik edilecek. BEÜ hastanesine dolmuş taksi projesi vardı. Bu proje unutuldu. Bu projeyi yeniden hayata geçireceğiz. Kozlu topbaşı mevkisinde yasadışı faaliyet gösteren iki adet taksinin faaliyetleriyle ilgili çalışma yapılmamıştır. Minibüs esnafında dönüşüm yapılmalıdır. Minibüs halk otobüsü rekabeti ortadan kaldırılarak artık esnafın para kazanmasını bekliyoruz. Allah hiç kimseye kaza göstermesin. Ancak böyle bir duruma düşen üyelerimizin durumları düzelene kadar yanlarında olacağız. İş başa geldiğinde insan dost arıyor. Üyelerimiz arasında çıkan sorunlarda adaletli olacağız. Haklı olanın hakkını teslim edeceğiz. 4 yıllık çalışma planımızı hazırladık. Yeni bir hizmet binası yapılacaktır. Bir aylık 6 aylık, bir yıllık, 2 yıllık ve dönem sonuna kadar işleri sıraladık. Şoför esnafına kötülük edene gerekli tepki verilecek."

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Engin Kızılkan şunları ifade etti;

"Şehitlerimize Allah'tan rahmet kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum. Seçim süreci içerisinde hepimiz belli bir çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımızdan bazılarından bir tanesi de duraklar arasında husumeti gidereceğiz dedik. Barış sağlayacağız dedik. Biz dört aday sizlere önlem olmamız gerekiyor. Biz kendi aramızdaki husumeti önleyemedik ki sizi nasıl barıştıracağız. Bu sonucunda bir seçimdir. Unutmamız lazım. Kazanan benim de başkanımdır. Ben yanına gidip, çiçeğini takdim edip tebrik edeceğim. Ülkemiz kötü bir süreçten geçiyor. Daha çok birbirimize sarılıp kenetlenmemiz gereken bir dönemdeyiz. . 24 saat hizmet veren bir telefon. İstediğiniz zaman bir telefon, size yardım edebilecek bir telefon. Bana kimse diyemez ki görevde olduğum sürece sana ulaşamadık. 24 saat ulaşabileceğiniz bir telefon. Bu telefon size hizmet verecek. Muhasebelerimiz çok dışarıda. Yaklaşık 870 muhasebeden 400'e kadar düştük. Muhasebesi bizde olan esnafımız evrak ücreti ödemeyecek. İndirim kartı Ankara'da, İzmir'de var. Anlaşmalı akaryakıt istasyonları protokol yaptığımız dahilinde alışveriş merkezi, yeme içme, restoran, otel anlaşmalı yerler. Buralardan o kartla indirimli alışveriş yapacaksınız. Ambulans artık sağlık bakanlığı hizmet veriyor. Sadece bakanlığa ait. Diğer kurumlar ambulans hizmeti veremiyor. Ama hasta nakil aracı düşünüyoruz. Her araca uygun bir çekici. Hasta nakil aracıyla çekiciyi bağış olarak alacağız. Tekrar hepinize teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Osman Köksal Bahar şunları ifade etti;

"Burada 4 yıllığımızı oyluyoruz. Mevcut dört aday var. Az önce de söylediğim gibi hele bir tanesi var ki esnafın haricinde Zonguldak'ta tanıyor. Sizler de çok iyi biliyorsunuz. Şimdi bütün arkadaşlarımız konuşuyorlar doğrudur. Bizim hizmet yapmadığımızdan yakınıyorlar. Ben genel çerçevede yapılan hizmetleri biliyorsunuz ama yinede hatırlatmak anlamında hafızalarımızı yenileyelim. Biz bu olayı 5.5 trilyon borçla aldık. Şirketimizi de 1 trilyon 600 bin ilra borçla aldık. 6 tane aracımız var 6'sıda bağlıydı. Makam aracı da dağ başında kapısında köpekler zincirli şekilde bağlıydı. Arkadaşlar diyor ki ne yaptınız. Ne yapacaktık. Mevcut araçlarımızı faaliyete koyduk. Başladık hizmet etmeye. Beyfendinin bankalardan çektiği krediler ve borçlardan bu kurumu aldık faaliyete geçirdik. Taksi ve minibüs duraklarının kaldrırılmasıyla ilgili üçüncü sefer taksi ve minibüs duraklarının iki adet bırakılıp kalanları depolama yapılacaktı. Bu bizim için külfetti. Ankara'da yapılan istişare toplantısıyla beraber esnafımızın sıkıntılarını aktardık ve mevcut yerinde bıraktık. Muhasebe ücretlerine gelelim. Bu odayı alıdğımızda dolmuşlarımızın 180 tl, taksicilerimizin 160 tl muhasebe ücreti vardı. Bu rakamı düşürdük ve 10 senedir bir kuruş zam yapmadık. Bütün ticari araçlarımıza çekici hizmetini ücretsiz olarak veriyoruz. Yedieminlikte esanfımızın icradan bağlanan araçlarını oradaki arkadaşlarımızdan ücret almıyoruz. Otopark ücretini almıyoruz. Cenazelerimizde, düğünlerimizde her zaman sizlerin yanında olduk. Bugüne kadar hiç yapılmayan bayramlarda esnafın ayağına kadar köylere kadar gittik. Ramazan ayında kendi bütçemizden olmamak kaydıyla iftar yemekleri verdik. Bugüne kadar takisici ve dolmuş duraklarında şoförler odasında hiç olmayan kliması, parke taşı, televizyonu var. Araçları kaza yapan arkadaşlarımıza derneğimiz tarafından yardım verilmiştir. Hasta olanlar evine kadar gidilip ziyaret edilmiştir. Demek ki aday arkadaşların bundan haberi yok. Her yıl en mağdur olan şoför esnafımız seçilip öğrencilerimize burs veriyoruz. Binamızın yıkılmasıyla ilgili şunu söyleyeyim. Binamızın zaten kıyı kenar çizgisinde bir kararı vardı. Bütün sahiller kapuza kadar kilimliye kadar çizgisinde olan binalar yıkılıyor. Ama sayın valimiz belediye başkanımıza üç sefer ayağına gittim. bİze sadece esnafınızla gidin paranızı toplayın binanızı yaptırın. Giden valimiz ve Osman Ak sayesinde sayın valimiz bize yer gösterdi. Kozlu Belediye başkanım rahmetli bize 6 bin  lira para verdi. Federosyonumuzdan 10 bin lira aldık, kendi eşimiz ve dostumuzdan para topladık. Engin bey ile beraber orada işçilik yaptık. Üzerimizden kredi çektik ve en uygun şekilde bina yaptık. Hepiniz geldiniz ve görüyorsunuz. D4 belgesiyle ilgili değerli esnafımıza şu andaki Başbakanımız Binalı Yıldırım bakan iken Özcan Ulupınar ve Metin Karaduman ile beraber gidip görüşüp bin 300 liraya düşürdük. Genel çerçevede yapılan hizmetleri hepiniz biliyorsunuz. Arkadaşlarımız bu odanın ne kadar zor bir durumda olduğunu bilmiyorlar. Ne yaptınız da bu odayı zor durumda bıraktınız. Burayı zarara uğrattınız. Ya sen bir kere esnaf değilsin ki. Hangi esnaf seni tercih etmiş. bUrada 1.500 esnaf var. Herkes aday olabilir sen aday olamazsın. Sen esnafının üzerinden menfaatini, geçimini sağlıyorsun. Senin başka bir işin var mı? Ben sana geçen dedim ki bu kadar esnafı bulmuşken helalliğini al. Bugüne kadar oranın haram lokması ne benim ne de yöneticilerimin boğazından geçmedi. Adam diyor ki ben oda kaydından para almayacağım. Bakanlığın sitesinde geçiyor. Sen burayı neyle finans edeceksin. Senin olmayan malı peşkeş çekiyorsun. Bu esnafa oradan baktığınızda ne görüyorsunuz. Bir kurumu yönetebilmek için önce o insanların bilgi birikimi ve becerisi olması lazım. Genel çerçevede öngörüsü olması lazım. Sizi ankaraya göndersek meclise girip çıkamazsınız. Ben sizlere fazla şey söylemiyorum. Vitrinde dört adayınız var. 4 yıllık geleceğinizi oyluyorsunuz. Bu adayların kim olduğunu da biliyorsunuz. Genel kurulumuz hayırlı uğurlu olsun. Değerlendirmenizi yapın. Sizlerin hak ve hukukuyla o zor şartlarda çalışıp da sizlerin parasını yiyen varsa namussuz şerefsizdir."


Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 03:09
Güneş 05:12
Öğle 12:58
İkindi 16:59
Akşam 20:35
Yatsı 22:27
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30