pagead2.googlesyndica

banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

“FESTİVALLER TEKRARLANIR, AMA ŞEHİT CENAZESİNİN TEKRARI OLMAZ”

Elmas Tv’nin gündem belirleyen programı Kara Tren’e bu hafta AK Parti Eski İl Genel Meclisi Üyelerinden Ahmet Köse konuk oldu. Türkiye ve Ereğli siyasetine dair konuların konuşulduğu programda 13 Eylül 2023 Çarşamba günü Armutçuk’ta meydana gelen maden kazası da konuşuldu. Programın moderatörü Şenol Azman şehit madenci Ramazan Yıldırım’ın çocuklarına seslenerek ‘Sizler artık tüm Türkiye’nin çocuklarısınız’ mesajı verdi. 

Genel 15.09.2023, 11:39

Şenol Azman ayrıca, şehit madencinin cenazesine katılmadığı öğrenilen Halil Posbıyık’a da seslenerek ‘Festivaller kaçırılabilir, tekrarlanabilir. Ama şehit cenazesi kaçırılmamalıdır’ diyerek cenazeye katılmadığı öğrenilen Halil Posbıyık’a sitem etti ve şunları söyledi:

“FESTİVALLER TEKRARLANIR, AMA ŞEHİT CENAZESİNİN TEKRARI OLMAZ”

“Enerji Bakanlığı’ndan, bakan yardımcıları düzeyinde cenazeye katılım sağlayanlar oldu. Bölge milletvekillerimizden Muammer Avcı, Saffet Bozkurt ve CHP’li vekiller de olmak üzere yaklaşık beş milletvekili buradaydı. Yeri, zamanı değil belki ama gazeteciler olarak bizlerin bu konuya değinmesi gerekiyor; Edindiğimiz bilgilere göre Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Yardımcısı ve danışmanı cenazeye katıldı ama Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık cenazeye katılmadı. Posbıyık’a şunu söylemek istiyorum ‘Sayın Posbıyık, siz bu şehrin şehr-i eminisiniz. Bu şehrin yerelde devleti temsil eden bir makamındasınız. Burada gözler sizi aradı... Fakat, belki biz yanılıyoruzdur ama bizim edindiğimiz bilgilere göre Posbıyık cenazeye katılmadı. Bir festivalde ufak bir hata olduğunda festivali tekrarlayabilir, telafi edebiliriz. Ama bu bir şehit cenazesi... Bunların tekrarı yok. O insanlar, devlet büyüklerini yanlarında görmek istiyor. Gözleri onları arıyor. Çünkü yaslanacak bir omuz arıyorlar.  Acı paylaşarak azalır. Ramazan Yıldırım kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Umarım bu olay son olur.”

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)