"Bu yolda yürümenin zor olduğunu biliyorduk"

Yeniden Refah Partisi Zonguldak İl Başkanı Necdet Sarı, ‘’Yeniden Refah Partimiz, Türkiye siyasetinin her geçen gün hızla büyüyen gücü ve parlayan yıldızı haline gelmiş durumdadır.” şeklinde konuştu.

Genel 26.11.2021, 12:22
"Bu yolda yürümenin zor olduğunu biliyorduk"

-YENİDEN REFAH PARTİSİ’NİN 3. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ...
-YENİDEN REFAH PARTİSİ ZONGULDAK İL BAŞKANI SARI:
-‘’YENİDEN REFAH PARTİMİZ, TÜRKİYE SİYASETİNİN HER GEÇEN GÜN HIZLA BÜYÜYEN GÜCÜ VE PARLAYAN YILDIZI HALİNE GELMİŞ DURUMDADIR’’

Yeniden Refah Partisi Zonguldak İl Başkanı Sarı, kuruluşlarının 3. yıl dönümü dolayısıyla partilerinin il başkanlığında yaptığı basın açıklamasında, 
3 yıl önce 23 Kasım 2018 Cuma günü 99 kurucu üyelerinin imzalarıyla Yeniden Refah Partisi’ni kurduklarını ifade etti. 

‘’İMAN VE İNANÇ ŞUURUYLA YOLA ÇIKTIK’’

Sarı, şu sözlere yer verdi;
‘’Partimizi kurduğumuz gün Ankara’da, Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri’nin dizinin dibinde çekmiş olduğumuz besmele ile, Eyyub-el Ensari Hz.’lerinin huzurunda yapılan dualarla yola revan olduk. Yeniden Refah Partimizi kurarken binlerce yol arkadaşımızla birlikte yaşadığımız heyecan, merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız’ın 1969’da başlattığı kutlu yürüyüşün ilk adımlarının heyecanı ile aynı heyecandı. Partimizi kurarken, yola çıkarken karşılaşacağımız zorlukları biliyorduk.
40 yılı bizzat yaşadığımız için, 40 yılda da nasıl engellerle karşılaşacağımızı, hangi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı, bu yolun uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu, bu yolda yürümenin zor ve zahmetli olduğunu biliyorduk.
 
Bütün zorluklara karşın sabrın, mücadelenin, kararlılığın, azmin, cihat şuuruyla çalışmanın, milletimizi tüm İslam Alemi’ni ve tüm mazlumları maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarma heyecanının, imanın ve inancın karşısında hiçbir beşeri gücün duramayacağını da biliyorduk ve bu şuurla yola çıktık.

Milli Görüş Lideri Erbakan Hocamız’ın, (Eyy MG’çüler; tarihe bakın, inancınıza sarılın, Milli Görüşe sarılın, zulüm ebedi olamaz, kötülük mutlaka hüsrana uğrayacaktır, batıl mutlaka mağlup olacaktır, Allah nurunu tamamlayacaktır) sözlerine kulak vererek yola çıktık.
Yine Erbakan Hocamız’ın;
(Biz tarih boyunca büyük zaferlerimizi, biz bütün büyük zaferlerimizi iman, iman, imanla kazandık, eğer biz inanır ve çalışırsak Allah bize yardım eder,  Allah bize yardım ederse kimse bize galip gelemez) inancıyla yola çıktık; “Milletimiz için ‘Paylaşımda Adalet’ ve ‘Yönetimde Adaleti’ tesis edeceğimize dair ‘Milli Görüş’ sözü vererek yola revan olduk’’ diyen Sarı, şöyle konuştu:
‘’Bu kutlu davanın yarı yolda kalmayacağını, Milli Görüş çınarının yeni sürgünler vereceğini bir kez daha gösterdik. Kırk yılda milletimize efsane hizmetler yapan Milli Görüş Hareketi’nin, kırk yılda da bu hizmetleri sürdüreceğinin bir kez daha müjdesini verdik.
Bir kurtuluş ümidi bekleyen İslam Alemi’ne ve tüm mazlumlara;
‘Üzülmeyin, ye’se düşmeyin, yola çıktık geliyoruz’ dedik.
‘Milletimiz için Biz Varız’, ‘Tüm Ezilenler için Biz Varız’ dedik.
 
Daha ilk günden itibaren en gür sadayla haykırdığımız gibi;
Biz bu yola çıkarken dış güçlere, holding patronlarına, medya patronlarına güvenerek yola çıkmadık, biz önce Allah’a sonra da bu aziz Millet’e güvenerek yola çıktık. Yeniden Refah Partimizin daha ilk adımlarında takip edeceğimiz siyaset anlayışını da tanımladık, dedik ki; Yeniden Refah Partimiz Milli Görüş zihniyetini temsil edecek, Milli Görüş’ün orijinal açılarından bir derece dahi sapma göstermeyecek,
Hakkı üstün tutan, maneviyatçı, nefis terbiyesini esas alan siyaset yapacağız, siyaseti ibadet olarak gören anlayışla hareket edeceğiz, dünyaca değil, ahiret öncelikli siyaset yapacağız, reel politik değil, dava siyaseti yapacağız, partimiz siyasete zerafet ve nezaket getirecek, kim yapmış olursa olsun doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilme erdemini gösteren siyaset yapacağız, sadece eleştiren değil, çözüm üreten siyaset gizli ajandası olmayan, samimi siyaset, önce dış güçler, önce imtiyazlılar anlayışıyla değil, önce millet anlayışıyla yapılan siyaset, Söylemlerle eylemlerin uyumlu olduğu siyaset, gençlere daha çok yer verilen siyaset.’’

Başkan Sarı, sözlere yer verdi; ‘’Geldiğimiz noktada Yeniden Refah Partimizin Türkiye genelinde yüz binlerce teşkilat mensubuyla var olan, çalışan, ülkemizin ve milletimizin geleceği için projeler, çözümler üreten büyük bir teşkilat haline geldiğini görmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bugün itibariyle 81 ilimizde, 900’den fazla ilçemizde teşkilatlarımızı kurduk.
Pek çok ilimizde köy ve mahalle teşkilatlarımızı tamamladık.
İl ve ilçe kongrelerimizin tamamlanması sonrasında, ‘1.Olağan Büyük Kongremizi’ çoğunluğu gençlerden oluşan 40.000’den fazla kişinin katılımı ile siyasi tarihimizin en büyük kongresi olarak gerçekleştirdik.
Şu anda 200 bine yakın resmi üyemiz ve 50 bine yakın sandık baş müşahitimiz ile Yeniden Refah Partimiz, Türkiye siyasetinin her geçen gün hızla büyüyen gücü ve parlayan yıldızı haline gelmiş durumdadır. Medya ambargosu, anket manipülasyonları, yok sayma, ‘kim olursa olsun yeter ki Yeniden Refah olmasın’ yaklaşımına rağmen maddi kaynaklarımız sadece üyelerimizin ve gönüllülerimizin fedakarlıklarına dayalı olmasına rağmen, bu mesafeyi almış olmamız büyük bir başarıdır. Bu kadar kısa süre içerisinde, bu kadar muazzam bir teşkilat yapısının oluşturulması, bu düzeyde üye sayısına ulaşılması, Yeniden Refah Partisi bayrağının ülkemizin tamamında dalgalanıyor olması, sözümüzün, sesimizin bütün milletimize ulaşması,
Yeniden Refah Partisi kadrolarının inancının, azminin ve Milli Görüş davasının bereketinin en büyük ispatıdır. Bu azim ve inançla ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’, ‘Yeniden Büyük Türkiye’, ‘Hak ve Adaletin hakim olacağı Yeni Bir Dünya’ hedeflerine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.
Yeniden Refah Partisi olarak sadece eleştiren değil, Milli Görüş zihniyetiyle çözümü açıkça ortaya koyan bir siyaset anlayışıyla hareket ettik. Bugüne kadar partimiz tarafından ortaya konulan; ‘Milli Kaynak Paketleri’, ‘81 İlimize Yüzlerce Refah Projesi’, ‘Biz Türkiye’yi Biliyoruz’ ve ‘ Rantsal Değil, Kentsel Dönüşüm’ kitaplarımız başta olmak üzere, hazırladığımız tüm projeleri titiz çalışmalarla hazırladık ve tüm milletimizle paylaştık.
Bunlara ilaveten, partimizin gölge kabinesi olarak adlandırabileceğimiz ‘Milli Siyaset Kurullarımız’ iktidarımızın ilk 100 gününde tüm bakanlıklarda hangi icraatları gerçekleştireceğimizi ortaya koyacak kitaplarımızı hazırlamaktalar. Ekonomik krizden, İstanbul Sözleşmesi’nin yol açtığı sosyal sorunlara, işsizlikten, eğitimde yaşanan sıkıntılara, Kıbrıs’tan, Akdeniz’de karşı karşıya olduğumuz tehlikelere kadar birçok konuda, doğruya gönül rahatlığıyla doğru, yanlışa da kararlılıkla yanlış diyerek düşüncelerimizi aziz milletimizle paylaştık. Yeniden Refah Partimiz bütün bu konularda ‘Hayra Motor, Şerre Fren’ olma fonksiyonunu en etkili şekilde icra ettik.
Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden imzasını çekmesi, Ayasofya’nın yeniden cami olarak ibadete açılması,
Çok sayıda valiliğimizin ve üniversitelerin zorunlu PCR Testi dayatmasından vazgeçmesi, EYT mağdurları konusunun yeniden hükümetin gündemine girmesi, geçtiğimiz aylarda çiftçimizin elinde kalan ve çürüme tehlikesiyle karşı karşıya olan tarım ürünlerinin devlet tarafından satın alınması, Milli Görüş 1969’dan 2011’e kadar geçen 42 senede merhum Erbakan hocamızın şahsında ve uygulamalarında vücut bulan şu çok önemli kavramlarla özdeşleşti.
Bereket, feraset, cesaret, dirayet, nezaket, adalet ve merhamet.
Bereket (54. Hükümet dönemi), feraset (1992 yılında 2010’larda olacakları anlatıyor, FETÖ ), cesaret (Kıbrıs Harekatı, İncirlik’in kapatılması, Çekiç Güç’ün kovulması, dış güçlerin İran-Irak ambargolarının delinmesi), dirayet (4 partimiz kapatıldığı halde 5.si ile yola devam), nezaket (eleştirirken dahi rencide etmeyen, uygun üslup, şahısları hedef almayan siyaset), adalet (adaletin şubesi, işi ehline vermek), merhamet 
(açlık grevi yapan solcu mahkumların taleplerinin kabul edilmesi). 40 yılımızı tanımlayan bu kavramlar, Yeniden Refah Partimizin siyasetinde de vücut bulacak, 40 yıl da aynen 1. 40 yıl gibi; bereket, feraset, cesaret, dirayet, nezaket, adalet, merhametle dolu olacak. Aynen birinci 40 yılda olduğu gibi ikinci 40 yılda da tırnaklarımızla sökeceğiz ve bu kutlu kervanı menzile ulaştıracağız.
Birinci 40 yılda gösterilen hedeflere, ikinci 40 yılda Yeniden Refah Partimizle ulaşacağız.’’

Yeniden Refah Partisi Zonguldak İl Başkanı Sarı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; 
‘’Partimizin 3. kuruluş yıl dönümünde, bugüne kadar büyük fedakarlıklarla çalışan tüm teşkilat mensuplarımıza, tüm üyelerimize, partimize gösterdikleri büyük teveccüh dolayısıyla aziz milletimize sonsuz teşekkürler ediyoruz. Yeniden Refah Partimiz’in öncülüğünde,’Yeniden Büyük Türkiye’ hedefine ulaşılmış olan, adalet, refah, huzur ve barışın hakim olduğu, 7 milyar insanın kul haklarının teminat altına alındığı ‘Yeni Bir Dünya’nın kurulmuş olduğu, nice kuruluş yıl dönümlerinde buluşabilmek duasıyla sözlerimizi noktalarken;
Milli Görüş Hareketi banisi Merhum Erbakan Hocamız’a, O’nunla birlikte bu yolda yürüyen ve ahirete intikal eden tüm geçmişlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz. Onları bir kez daha hayırla ve özlemle anıyoruz. İlklere, öncülere, birinci 40 yılın kahramanlarına bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. En zor zamanda Milli Görüş sancağını tutup kaldıran ikinci 40 yılın kahramanları olarak tarihe geçecek Yeniden Refah teşkilatlarımıza da bir kez daha teşekkür ediyoruz…
Yeniden Refah Partimizin 3. Kuruluş yıl dönümü hayırlı olsun, Milli Görüş’ün en büyük zaferlerine ve tüm insanlığın kurtuluşuna vesile olsun, gazamız mübarek olsun.’’ şeklinde konuştu


(Haber: Ekrem Açıkgöz)

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)
10
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?
Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak 06:28
Güneş 08:00
Öğle 12:50
İkindi 15:09
Akşam 17:30
Yatsı 18:57
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Pendikspor 14 33
2. Amed Sportif Faaliyetler 14 24
3. Pazarspor 14 22
4. Bucaspor 1928 14 22
5. Isparta 32 Spor 15 22
6. Kırklarelispor 14 22
7. Şanlıurfaspor 14 21
8. Ankara Demirspor 15 20
9. Nazilli Belediyespor 14 20
10. Uşakspor A.Ş. 14 19
11. Tarsus İdman Yurdu 15 18
12. Akhisarspor 15 17
13. Zonguldak Kömürspor 14 17
14. Kırşehir Belediyespor 14 17
15. Karatay Termal 1922 Konyaspor 15 17
16. Anagold 24Erzincanspor 14 17
17. TECO Karacabey Belediyespor 14 16
18. Eskişehirspor 15 11
19. GMG Kastamonuspor 0 0
Takımlar O P
1. Trabzonspor 15 39
2. Konyaspor 15 27
3. Fenerbahçe 15 27
4. Hatayspor 15 26
5. Başakşehir 15 25
6. Alanyaspor 15 24
7. Galatasaray 15 23
8. Karagümrük 15 22
9. Beşiktaş 15 21
10. Adana Demirspor 15 20
11. Sivasspor 15 19
12. Giresunspor 15 19
13. Kayserispor 15 19
14. Altay 15 18
15. Antalyaspor 15 18
16. Gaziantep FK 15 18
17. Göztepe 15 14
18. Öznur Kablo Yeni Malatya 15 14
19. Kasımpaşa 15 11
20. Rizespor 15 10
Takımlar O P
1. Ankaragücü 15 30
2. Erzurumspor 13 28
3. Ümraniye 14 27
4. Eyüpspor 14 27
5. Bandırmaspor 14 25
6. Samsunspor 14 22
7. Tuzlaspor 13 21
8. İstanbulspor 14 20
9. Kocaelispor 14 20
10. Gençlerbirliği 14 20
11. Boluspor 14 19
12. Adanaspor 15 19
13. Menemenspor 14 18
14. Bursaspor 14 17
15. Manisa FK 15 17
16. Denizlispor 14 15
17. Ankara Keçiörengücü 14 14
18. Altınordu 15 13
19. Balıkesirspor 14 7
Takımlar O P
1. Man City 15 35
2. Liverpool 15 34
3. Chelsea 15 33
4. West Ham 15 27
5. Tottenham 14 25
6. M. United 15 24
7. Arsenal 15 23
8. Wolverhampton 15 21
9. Brighton 15 20
10. Aston Villa 15 19
11. Leicester City 15 19
12. Everton 15 18
13. Brentford 15 17
14. Crystal Palace 15 16
15. Leeds United 15 16
16. Southampton 15 16
17. Watford 15 13
18. Burnley 14 10
19. Newcastle 15 10
20. Norwich City 15 10
Takımlar O P
1. Real Madrid 16 39
2. Sevilla 15 31
3. Real Betis 16 30
4. Atletico Madrid 15 29
5. Real Sociedad 16 29
6. Rayo Vallecano 16 27
7. Barcelona 15 23
8. Valencia 16 22
9. Athletic Bilbao 16 21
10. Osasuna 16 21
11. Espanyol 16 20
12. Mallorca 16 19
13. Villarreal 15 16
14. Celta de Vigo 16 16
15. Granada 15 15
16. Elche 16 15
17. Deportivo Alaves 15 14
18. Cádiz 16 12
19. Getafe 16 11
20. Levante 16 8