banner51

banner50

banner53

banner5

banner54

banner52

Balıkçı Esnafı Bayram Yılmaz "Bizim kavgamız hak hukuk mücadelesi"

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'ın gündeme dair yaptığı basın açıklamasının ardından hakkında "tehdit" iddiaları hakkında Bayram Yılmaz açıklamalarda bulundu.

Genel 11.11.2022, 12:18 11.11.2022, 12:52
Balıkçı Esnafı Bayram Yılmaz "Bizim kavgamız hak hukuk mücadelesi"

Merkez çarşısının ve balikhanenin yeri ile ilgili geçtiğimiz gün meclis toplantısına gelerek "Gazipaşa da görüşürüz";söylemi üzerine aciklama yapan Balikhane esnafı Bayram Yılmaz, tehdit söylemlerine açıklık getirdi. Söylemlerinin yanlış yere çekildiğini ifade eden Yılmaz, "Biz sokak ağzını da biliriz efendiliği de biliriz. Ben o gün dediğim sözün sonuna kadar arkasındayım. 152 tane esnafın gülen yüzü soldu. Gazipaşa Caddesinde görüşürüz. Ben kabadayı mıyım gazeteci arkadaşlar bunu nereye çekti anlamıyorum. Ben bunu siyasi olarak söyledim" dedi. 

Gazipasada görüşürüz sözünü siyasi olarak söylediğini ifade eden Esnaf Bayram Yılmaz, "Biz sokak ağzını da biliriz efendiliği de biliriz. Ben o gün dediğim sözün sonuna kadar arkasındayım. 152 tane esnafın gülen yüzü soldu. Gazipaşa Caddesinde görüşürüz. Ben kabadayı mıyım gazeteci arkadaşlar bunu nereye çekti anlamıyorum. Ben bunu siyasi olarak söyledim. AK Parti İl Başkanı CHP İl Başkanı iyi Parti İl Başkalarını hepsini severim saygı duyarım. Her yerde görüşür konuşuruz yeri gelir tartışırız. Geçmiş dönemlerde belediye başkanlarımızla çelişkili dönemler yaşadık.  Kavga da ettik ama bu dövüş anlamına gelmez ki. Bizim kavgamız hak hukuk mücadelesi. Bizim ki ekmek mücadelesi bizim Belediye Başkanı Selim Alan ile ne işimiz olur.   Allah razı olsun bizi her zaman arıyor. Kendisi ile abi kardes gibiyiz. Her zamanda yanındayız bunu gazeteci arkadaşlar nereye çekiyor anlamış değilim. Zonguldak'ta gazeteciler beni tanır. Benim kimseyle kavga gibi bir derdim olamaz. Ben o cümleyi ne manada söyledim. Ben sade bir kişi için değil hepsi için söyledim. Seçim zamanı görüşürüz manasında söyledim. Ben 50 yıldır burada balıkhanedeyim. Belediye Başkanı bizim kardeşimiz diğerleri de öyle. Evet ben kavgacıyım ama neyin kavgasını veriyorum hak hukuk ve ekmeğin kavgasını veriyorum.5-10 gün sonra merkez çarşısı için tekrar görüşeceğiz. Nereye varacağız onu göreceğiz. Buranın böyle ucube gibi kalmasına kimsenin gönlü razı değil. Burası bir an önce yapılsın Zonguldak'ta güzel bir yere sahip olsun. Selim Alan tehdit falan öyle bir dünya var mı 623 adımlık caddede yaşıyoruz. Gazetecilerle de oturup konuşuyoruz benim hakkımda yazı yazan gazeteciye diye de oturup görüşüyorum. Bu konuyu nereye çektiler ben anlamış değilim. Ben Selim Alan'ın arkasındayım, yanındayım. Kim konuyu nereye çekerse çeksin" dedi.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)