Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi işbirliğiyle Şefler Mutfakta yarışması düzenlendi. Devrek Meslek Yüksekokulunda yapılan yarışmaya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı kurumlarda kalan gençler katıldı. Gençlerin takımlar halinde yaptıkları yemeklerin puanlanarak yarıştığı finalde Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu’nun eşi Güney Hacıbektaşoğlu, yarışmanın jüri üyeleri arasında yer alarak, gençlerin hazırladığı yemekleri tadarak puanladı.

Güney Hacıbektaşoğlu yaptığı açıklamada, “Her bir yemek, birbirinden lezzetliydi. Benim puanlarken zorlandığım kadar sizlerin yemek yaparken zorlandığını sanmıyorum. Benim gönlümde hepiniz kazandınız. Emeğiniz ve özveriniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Çocuklar arasında kavga çıktı: 1 kişi hayatını kaybetti Çocuklar arasında kavga çıktı: 1 kişi hayatını kaybetti

Kozlu Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü, Çaycuma Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü ve Zonguldak Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü takımlarının yarıştığı final etabında kazanan Kozlu Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü takımı oldu. Güney Hacıbektaşoğlu, yarışmaya katılanları tebrik ederken çocukların yeteneklerini ve azimlerini takdir ettiğini belirterek, geleceğin şefleri olma yolunda gösterdikleri çaba için onlara teşekkür etti. Kazanan takımın mutluluğunu paylaşan Hacıbektaşoğlu, diğer katılımcılara da başarılar dileyerek, bu tür etkinliklerin gençlerin  gelişimine ve motivasyonuna olan katkısının önemini vurguladı.

Kaynak: Adnan Küçükvar