AK Parti'den CHP'li Belediye Başkanına hayırlı olsun ziyareti AK Parti'den CHP'li Belediye Başkanına hayırlı olsun ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul, basın toplantısında şunları ifade etti:
HALKIMIZ TÜRKİYE’DE İŞLERİN İYİ GİTMEDİĞİNİ GÖRDÜ
“Yerel seçim sürecinden Cumhuriyet Halk Partisi kesin ve net bir zaferle Türkiye çapında ve ilimizde ayrılmış durumda. Uzun bir aradan sonra tüm Türkiye'de yerel seçimde birinci parti olarak ipi göğüsledik. Ve çok sayıda belediyenin Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yönetilmesinin önü açılmış oldu böylece. Bu nokta tüm yol arkadaşlarımı olduğu gibi beni de aynı şekilde gururlandırmış ve mutlu etmişim. Bir önceki genel seçimde maalesef istediğimiz sonucu alamamıştık. Bunu daha önce de ifade etmiştim montaj videolarla, iftiralarla, karalama kampanyalarıyla ve ithal göçmen oylarıyla o geçtiğimiz seçimi kaybetmiştik. Ve o seçim sürecinde de Türkiye'de işlerin kötüye gireceğini defaten belirledik. Nitekim bugün geldiğimiz noktada Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi dediğimiz sistem içerisinde Türkiye'de işlerin iyi gitmediğini bir kez daha bizimle birlikte tüm halkımızda gördü ve bunu bu seçim sonuçlarıyla birlikte onayladı. 
ZONGULDAK’TA BİRİNCİ PARTİ OLARAK SEÇİMLERİ KAZANDIK
Zonguldak genelinde ise değerlendirdiğimiz zaman tekrar Zonguldak'ta ciddi bir oy oranıyla birinci parti olarak seçimleri kazandık. Yüzde kırk altı civarında tam net açıklanmadığı için rakamlar çok net rakam yüzde kırk altı civarında bir oy aldık. Uzun bir aradan sonra il genel meclisinde de oyumuz bariz bir şekilde arttı. Tam net sayılar açıklanmadı ama on altıya on altı bitecek gibi görünüyor. Şu anki görüntüde. Biz farklı bir şekilde kazandık. Kazandığımız belediyelere baktığımız zaman çok net galibiyetler elde ettiğimizi görüyoruz. Bunda mevcut belediye başkanlarımızın iyi performansları etkili oldu. Oy oranlarını büyük oranda çoğu belediyemizde korudular. Mevcut AKP'nin elindeki belediyelerin sosyal belediyecilikten uzaklaşmış bir şekilde şeffaf, adil, ranttan uzak belediyecilik anlayışını ortaya koyamamaları, yandaş kayrılmaları, iktidarın gücüne rağmen yeterli yatırımları getirememeleri şehirlerimize ve projelerini gerçekleştirememeleri. Bununla birlikte bizim aday belirleme sürecinde doğru hareket etmemiz, adaylarımızın doğru kampanyaları sürdürmeleri, yapılabilir ve ikna edici ortaya koymaları, iyi iletişim sağlamaları, bununla birlikte tüm örgütümüzün il başkanlığımız, ilçe başkanlığımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız bütün örgütümüzün milletvekillerimizle ve sayın genel başkan yardımcımızdan önceki dönem milletvekillerimizden önceki dönem belediye başkanlığı yapmış isimlerini de desteklerini alarak ortaya koyduğumuz performansta Zonguldak'ta başarıyı yakalamış durumdayız. 
BİZE DÜŞEN YEREL BAŞARIYI GENEL İKTİDARA TAŞIMAK OLACAK
Şu andaki süreçten itibaren bize düşen hem Zonguldak'tan hem Türkiye'de elde ettiğimiz yerel başarıyı artık genel iktidara taşımak olacaktır. Bunun için çalışacağız. Şimdiye kadar olduğu gibi omuz omuza bunun için mücadele edeceğiz. Ben bütün Cumhuriyet Halk Partisi örgütümüze özverili çalışmaları için çok teşekkür ediyorum. Ve bize oy versin, vermesin sandığa gidip demokratik hakkını kullanan bütün seçmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Artık Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı gelmek üzere bunu görüyoruz. Bu seçim sonuçları bununla ilgili çok önemli bir belirteçtir. Önümüzdeki süreçte ilk genel seçimde partimizi genelde iktidar yapmak çalışmalarımız giderek artan bir hız ve çabayla devam edecektir.”

Kaynak: SEÇKİN KIRARSLAN