Türkiye Kamu-Sen Şahin Ören’e emanet Türkiye Kamu-Sen Şahin Ören’e emanet

Sevcan Bahadır, Kozlu'da otobüs camının kırılmasına gösterilen tepkinin, Sevgi Evlerinde çocukların başına gelenlere gösterilmediğini iddia ederek, adeta isyan etti.
Bahadır'ın açıklamasını şu şekilde;
Ülkenin çocuklarının araba camı kadar değeri yok!
Geçen gün Kozlu Belediyesi’nin kullanılmayan arabalarının da olduğu alanda bazı araçların camları kırılmış. zonguldak ayağa kalktı!
Siyasi Partilerden STK’lara kadar pek çok kesim olayı kınadı ve Kozlu Belediye Başkanına geçmiş olsun mesajları yayınlandı.
Araçlar sanki terör eylemi sonucu veya yeni seçilen Kozlu Belediyesi yönetimine karşı olmak amacıyla camları kırılmış gibi anlaşıldı. Büyük büyük sözlerle kınandı.
Gerçek kısa süre sonra ortaya çıktı ama açıklayan kimse olmadı. Futbol maçı için Kozlu’ya gelen 13-14 yaşlarındaki bir kaç çocuk arabaların camlarını kırmış ve zarar vermiş. Yaptıkları elbette doğru değil. Ama bu ölçüde büyütülecek kadar da değil.
**
Bu konuya niye girdiğimi açıklayayım. 2023’ün Ekim ayından beri Kozlu Sevgi Evleri’nde barınan çocuklara karşı onca olay oldu. Halen benzer olaylar yaşanmaya devam ediyor. 18 yaşından küçük kız çocukları bir şekilde dışarıdaki insanların tuzağına düşüyor. Taciz ve tecavüze uğrayanlar var. Bir kaçı intihara kalkıştı. Yaşanan ihmalkarlıklar ve olaylarla ilgili adli mercilere başvuran personeller de var. 
Ben şahsen ve haber sitem adına bu olayı aylardır takip ediyorum. Yetkilileri uyarıyor ve göreve davet ediyorum. Bu bağlamda CHP başta olmak üzere bütün siyasi partilere ve STK’lara çağrıda bulundum. Kozlu Sevgi Evleri’nde yaşanan olumsuzluklara karşı tepki vermeye davet ettim. Devlet korumasındaki çocuklarımızın hakları ve hukukları için hassasiyet göstermelerini ve açıklama yapmalarını istedim. 
İnanır mısınız, bugüne kadar etkisi ve yetkisi olan bu kesimlerden tık yok.
Bir kaç araba camının  kırılmasına tepki varken, çocuklarımızın uğradığı olayları duymazdan ve görmezden geliyorlar. Biraz empati yahu!
Ey vicdan neredesin?!"

Editör: Burak Can