Seçimlerin ardından göreve gelen belediye başkanlarından ve belediyelerde yeterli bir çalışma göremediklerini belirten Erol, “Maalesef Mart ayından bugüne hemen hemen 60-70 günlük bir süreç geçti ama belediyelerde adam akıllı bir çalışma, adam akıllı bir planlama görmemiz mümkün değil” dedi.
Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Burak Erol, açıklamasına şöyle devam etti:
KENT LOKANTASINI BEKLİYORUZ
“Cumhuriyet Halk Partili Kozlu Belediyesi Ilıksu Plajının girişini paralı yapacağı konuşuluyor. Belki bununla ilgili para alınabilir ama daha önce Ilıksu plajı paralı değildi diye biliyorum. Ama ne oldu? Bugün bakıyorsunuz Cumhuriyet Halk Partisi Kozlu Belediyesi ne yapmış? Bakın halk partisi adı üstünde, halkçı olacağız, halkta buluşacağız, halkın sorunlarını ne yapacağız? Çözüm bulacağız. Orada da bir ne yapma,  plajda ücret alma durumu var. Merkezde Belediye başkanı var;  Belediye Başkanımız Tahsin Bey seçildi. Kent lokantasını bekliyoruz. Arkasından en düşük işçi yevmiyesi bin 500 olacak sözü var. Onu bekliyoruz. Buz pateni projesi vardı onu bekliyoruz. Yani birçok vaat var ve bunlarla ilgili açıklama bekliyoruz. 
BELEDİYELERDE YETERLİ ÇALIŞMA GÖRMÜYORUZ!
Daha doğrusu ben şunu geçen de ifade etmiştim; Belediye başkanlığı seçildikten sonra hiçbir belediye başkanından AK Parti olsun, CHP olsun, hiçbirinden şunu duymadım. ‘Ya biz Belediye başkanlığını kazandık, kardeşim 100 günlük planımız bu, 150 günlük eylem planımız bu, uygulama adımlarımız bu’ diye bir tane plan duymadık daha. Bakıyoruz belediye başkanlığı binası akşam saat on yedi sıfır sıfırda kapanıyor. Kadrolar aynı. Fen işleri müdürleri aynı. İmar İşleri müdürleri aynı. Mali İşler müdürleri aynı. Kardeşim daha önce bu adamlar başarılı olsaydı zaten daha önceki Belediye başkanları başarılı olurdu. Onlar yine seçilirlerdi. Yani burada bir sistem değişikliği, insan kaynaklarında değişiklik yapılması gerekmektedir. Gelirlerin arttırılması lazım. Giderlerin azaltılması lazım. Gelir kalemlerinin arttırılması için bununla ilgili derinlemesine bir çalışma yapılması lazım. Belediyelerde de yeterli bir çalışma görmüyoruz. 
BELEDİYELERDE ADAM AKILLI PLANLAMA GÖRMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL!
Bakın Mart ayından bu zamanın hemen hemen 60-70 günlük bir süreç geçti. Adam akıllı bir çalışma, adam akıllı bir planlama görmemiz mümkün değil. Devletin ve hükümetlerin görevi vatandaşın hayatını kolaylaştırmaktır. Hiçbir devlet yönetimi, hiçbir hükümet yönetimi vatandaşlarının, milletinin mahiyetindeki insanların hayatını zorlaştırmak için çalışmaz. Kolaylaştırmak, zenginleştirmek, daha müreffeh bir hale getirmek için çalışır. Devlet yetkilileri, hükümet yetkilileri, belediye yetkilileri şu anda vatandaşımızı rahat yaşanabilir ve müreffeh bir ortamda yaşatması olası gözükmüyor.” 

Kara Tren Bu Akşam 19:30'da Elmas TV'de Kara Tren Bu Akşam 19:30'da Elmas TV'de

Kaynak: Seçkin Kırarslan