Ziyarette Harun Akın önemli açıklamalarda bulundu.

CHP Merkez ilçe Başkanı Osman Zaimoğlu,Ziyaretten dolayı Harun Akın’a teşekkür ederek şunları ifade etti:
“Sizi bir kere daha sizi burada görmekten onur gurur duyduk.  Çok teşekkür sizin yaptığınız çalışmalar, bize verdiğiniz destek özellikle son yerel seçimlerde gövdenizi ortaya koyarak yaptığınız çalışmalar alınan seçim sonuçları bizi ziyadesiyle mutlu ediyor sayın vekilim. Tabii sizin gibi parti büyüklerimizin de ilçe ziyaretleri Bu anlamda çok önem taşıyor. Bize moral veriyor. sizlerden aldığımız destek ve enerjiyle de Cumhuriyet Halk Partisi'ne daha fazla çalışma istediğine dönüyoruz. Bundan da onur, gurur duyuyoruz vekilim. Hoş geldiniz, şeref verdiniz” 

ERKEN SEÇİM YÜKSEK İHTİMAL.,

22.Dönem Zonguldak Milletvekili Harun Akın,  Ziyarette erken seçim ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

Zonguldak merkez için Türkiye’de başarı sınamasında ikinci olduğunu ifade eden Harun Akın şunları söyledi:

“Değerli arkadaşlar, ben yerel seçim Sonra arkadaşlarımızla birlikte seçilen belediye başkanlarını ziyaret etmiştim. O çerçevede her seçilen belediye başkanımızın sorumlu olduğu ilçe başkanlıklarına da gelmiştim. Bugün sadece merkez ilçe başkanlığını ziyaret ediyorum. Zonguldak'ta kendi özel işlerim de var. Yine partimizin eee kadın kollarımızın bir etkinliği var ona katılacağım. Bu ziyaretim de gelmişken de sevgili başkan, merkez ilçe başkanımız ve yönetimiyle çalışmalarıyla ilgili bir iki bir şey de söylemek isterim. Bir değerlendirme yapmak isterim. Hepimiz Biliyoruz ki yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye'de birinci oldu. Yüzde 37 oy alarak. Zonguldak'ta da yanılmıyorsam il belediye seçimlerinde yüzde 54.2 oy aşarak Türkiye'deki il belediyeler  sonuçlarına göre ikinci en iyi sonucu alan Merkez ilçemiz, örgütümüz.  Nunun yanında merkez ilçe de Karaman belgesi alındı ve diğer beldeleri de çok az farkla kaybettirdi. 

Basına bir darbede SGK'dan Basına bir darbede SGK'dan

Şimdi arkadaşlar siyaset sonuç işidir. o yüzden merkez ilçe örgütümüzü gerçekten kutluyoruz, tebrik ediyoruz. İlçe başkanımızı, ilçe yönetimimizi bunun yanında kadın kollarımızı, ve gençlik kollarımızı tebrik ediyoruz, etmek lazım. siyaset böyle bir şey. Başarısız olursa hesabını soracaktık. Niye başarısız oldun zikir? Başarılı olacağı Hakkı teslim etmek lazım. O yüzden şimdi asıl mesele şimdi. Yani bunu genel merkezimiz için de geçerli. Genel başkanımız için de geçerli. Tüm örgütler için de geçerli.  Yerel seçimlerde ortaya konulan sonucu iyi irdelemek lazım.  Belki 1 sene evvel yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde beklenen sonucun o gün bir şans daha verilerek bugüne taşınması gibi oldu. Ve halkımız Süleyman Demirel'in çok önemli bir sözü vardır. Tencerenin mutfağın deviremediği hiçbir iktidar olmaz. O gerçekleşti.  Bunun nedenleri çok çok. Yani bunu iyi irdeleyip şimdi örgütlerimizin ve Cumhuriyet Halk Partili belediyelere çok önemli iş düşüyor. Yani Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarının yolu açılmış onu iyi değerlendirmeleri lazım. O yüzden parti örgütlerimizin şimdi bu alınan sonucu seçilen belediyelerle birlikte omuz omuza kol kola vererek 
 hata yapmadan hizmet ederek seçildikleri Belediyelerin sınırlarında halkımıza hizmet ederek örgütlerle birlikte o güven duygusunu arttırmalıdır,”

Whatsapp Image 2024 05 16 At 11.55.11 (1)Whatsapp Image 2024 05 16 At 11.55.11

Kaynak: Ercan Demir