Ünlü sanatçı Zonguldak'a geliyor! Ünlü sanatçı Zonguldak'a geliyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe, Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Türkmen Köse, Sakatlar Derneği Başkanı Hüseyin Şirin, engelli sto temsilcileri, engelli bireyleri aileleri ve 
davetliler katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Türkmen Köse,”10-16 Mayıs tarihleri arasında engelliler haftasında farkındalık oluşturmak için paydaşlarımlarımızla birlikte etkinlikler ve yürüyüşler düzenledik. Özel bireylerimizin özel günlerinde hatırlanmasını istedik ve bir farkındalık oluşturulması adına siz değerli paydaşlarımızla güzel işlere imza attığımızı düşünüyorum. İnşallah bu farkındalığın bir haftayla sınırı kalmadan tüm yıllara yayılmasının sağlanmasına vesile olmasını düşünerek bu son programda bizi yalnız bırakmadığınız için desteklerinizi esirgemediğiniz için teşekkür etmek istiyorum”dedi.

Gündüz Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürü Tugba Er’de, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası'nda özel gereksinimi olan çocuklarımızla özverili bir şekilde koro çalışması, halk oyunları ve tiyatro çalışma sunacağız bugün. Özel bireylerimiz Gönüllü hocalarımızın eşliğinde çalıştılar. Engelli bireylerimiz bu tür etkinliklerden dolayı çok mutlular. Özgüvenleri yükseliyor ve kendilerini daha iyi ifade ediyorlar. Aynı şekilde çalışmalarımız devam edecek”ifadesini kullandı.

Kaynak: Ercan Demir