Kurban Bayramı öncesi kritik toplantı! Kurban Bayramı öncesi kritik toplantı!

Dernek binasında düzenlenen Engelliler Haftası programında dernek yararına kermes düzenlendi ardından ihtiyaç sahibi 9 kişiye engelli sandalyesi dağıtıldı. 
Programa Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu ve eşi Güney Hacıbektaşoğlu, Vali yardımcısı Muammer Balcı, Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem ve eşi Hande Erdem, Amelebirlği Başkanı Veli Köktürk, Aile ve Sosyal Politikalar il müdürü Mehmet Türkmen Köse, CHP İl Başkanı Devrim Dural, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Türkiye sakatlar derneği Zonguldak Şube başkanı Hüseyin Şirin; 
“Engelliler Günü dolayısıyla düzenlemiş olduğumuz etkinlik kapsamında hem kermes etkinliğimiz hem de ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye dağıtımı törenimiz olacak. Ekinliğimize teşrif eden başta sayın valimize ve eşine, belediye başkanımıza ve eşine ve diğer bütün kurum müdürlerimize, sivil toplum örgütlerine, tüm engelli camiam adına teşekkür ediyorum. Bizleri her zaman yanımızda olduklarını bugünkü yaklaşımlarından daha iyi anladık. İnşallah bundan sonraki günlerde karşılıklı yine diyaloglarla engellilerin sorunlarının çözümünde hem belediye başkanımızdan, hem sayın valimizden aldığımız desteklerin devam edeceğinden en ufak bir endişem yok” dedi.
Tören tekerli sandalyelerin engelli bireylere dağıtımı ile sona erdi.

14Cb2496 44A1 48Bc A920 11655B2E219A

Kaynak: Seçkin Kırarslan