banner51

banner50

banner53

banner5

banner54

banner52

Zonguldak'taki bankaların promosyon oyunu! Olan çalışana oluyor!

Zonguldak’ta son günlerde yapılan promosyon ihalelerinde bankaların tutumu tepki topladı. Türkiye Taş Kömürü Kurumu çalışanları için yapılan promosyon ihalesinde Vakıf Bank en yüksek 17.000 TL teklif verirken, üçüncü ihalede sonuçsuz kaldı.

Ekonomi 20.01.2023, 18:18
Zonguldak'taki bankaların promosyon oyunu! Olan çalışana oluyor!

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde de geçtiğimiz günlerde aynı tutumu sergileyen Bankaların Zonguldak Bölge Müdürlükleri, Üniversite çalışanlarına 18.309 TL teklif verdi.
Zonguldak’ta bulunan Bankaların Bölge Müdürlüğü tarafından promosyon ihalelerinde ortak tutum sergilenmesi ve fiyatların yükseltilmemesi kafaları karıştırdı. 
Zonguldak’ta ki kamu çalışanlarının bir çoğu bankaların bu tavrı karşısında promosyon konusunda umduğunu bulamazken diğer şehirlerden gelen haberler bankalara olan öfkeyi daha da arttırıyor.
Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) da bankaların verdiği maaş promosyonların da enflasyon düzenlemesi yapılmasına ilişkin çalışma başlatmış. Kurum banka promosyon sözleşmelerinin güncellenmesini tavsiye etti.
Zonguldak’ta durum böyle iken farklı illerden promosyon haberleri gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Gazi Üniversitesi ile Türkiye Halk Bankası arasında yapılan 'Maaş Ödemeleri Protokolü' sonucunda tüm üniversite personeline 45 bin lira promosyon ödenmesi konusunda anlaşma sağlandı.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (1)
Salih atmaca 3 hafta önce
Bankaların emek mücadelesinin başında bulunan madenciye karşı olan tutumu ve dalga geçer cinsten verdiği teklifler kabul edilemeZ