banner51

banner50

banner53

banner5

banner54

banner52

Tren bilet ücretleri otobüs bilet ücretlerini geçti!

Son zamanlarda her şeye zam gelmesinin ardından zam yağmurundan tren ile ulaşım ücretleri de nasibini aldı. Özellikle Zonguldak’ta yakın mesafelere tren ile yapılan seferlerin bilet fiyatı vatandaşın tepkisine neden oluyor.

Ekonomi 11.11.2022, 18:33 13.11.2022, 12:19
Tren bilet ücretleri otobüs bilet ücretlerini geçti!

Zonguldak-Filyos arası 18 liradan satışa çıkan bilet fiyatları, Zonguldak- Kilimli ve Zonguldak- Çatalağzı arası yapılan seferler içinde aynı fiyattan satılması vatandaşın tepkisine neden oldu. Filyos’a tren ile giden bir vatandaş 18 liraya bilet almak zorundayken, Zonguldak’tan Kilimli’ye giden veya Çatalağzı’na giden bir yolcu yine bileti 18 liradan almak zorunda kalıyor.


“BU İŞİ SİYASİLER ÇÖZER!”
Yol mesafesine göre bilet fiyatlarının yeniden güncellemesini isteyen vatandaşlar; “Zonguldak’tan Kilimli’ye de gitsek 18 lira ödüyoruz. Filyos’a da gitsek 18 lira ödüyoruz. Zonguldak’tan Kapuz bile tren ile 18 lira. Aramadığımız yer kalmadı ama çözüm bulamıyoruz. En son bu işi; “Siyasiler çözer” dediler. Hadi her şeyi geçtik. Okula giden öğrencilerimiz var. Öğrenci uygulaması şuan trenlerde uygulanmıyor” dedi.

 

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)