banner51

banner50

banner53

banner5

banner54

banner52

Hükümetten asgari ücret açıklaması!

Türkiye, Aralık ayının ilk gününden itibaren asgari ücret heyecanını yaşamaya başladı. Çalışan milyonlarca kişi asgari ücret zammını merak ediyor. Bazı uzmanlar %50, bazı uzmanlar da %60 oranını ifade ederken AK Parti'den son dakika asgari ücret açıklaması geldi! CNN Türk canlı yayınına katılan Numan Kurtulmuş, dikkat çeken ifadeler kullandı.

Ekonomi 01.12.2022, 11:37 02.12.2022, 11:17
Hükümetten asgari ücret açıklaması!

Asgari ücret maratonu bugün başlıyor. 14.00'da işçi ve işveren temsilcilerinin bir araya geleceği kritik toplantı öncesi AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan dikkat çeken bir açıklama geldi. "Asgari ücret için nasıl bir artış olacak? 8 bin TL'nin üzerinde bir rakam olacak mI?" sorusuna yanıt veren AK Partili Kurtulmuş, milyonları heyecanlandıran açıklama geldi.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI NE KADAR OLACAK?

AK Partili Kurutlmuş'un açıklamaları şöyle;

"Bir rakam söyleyemem ancak asgari ücretin nasıl tespit edileceği bellidir. İlk toplantı bugün yapılacak. Herkes kendi tekliflerini gündeme getirecek ve Türkiye ekonomisinin genel dengeleri çerçevesinde makul bir asgari ücretin belirlenmesine çalışılacaktır.

"VATANDAŞ İYİ OLDU DİYECEK"

Özellikle son dönemde içerisinden geçtiğimiz bu olağanüstü şartların, vatandaşımızın alım gücünü azaltmaması için bu asgari ücrette de vatandaşımızın 'iyi oldu' diyeceği, tatmin edici bir zam oranı açıklanacağını ümit ediyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin bu konudaki ana fikri vatandaşımızı hayat pahalılığı altında ezdirmemek. "

Kaynak:Mynet.com

Yorumlar (0)