banner51

banner50

banner53

banner5

banner54

banner52

EYT'LİLER DİKKAT! AÇIKLAMA YAPILDI!

'Emeklilikte Yaşa Takılanlar' düzenlemesine ilişkin konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Milletvekillerimiz konuyu tartışıyor. Onlar Meclis'e götürecek. Meclis'in iradesinde, bizden top çıktı" dedi.

Ekonomi 18.01.2023, 13:57
EYT'LİLER DİKKAT! AÇIKLAMA YAPILDI!

AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesi gazetecilerin EYT düzenlemesiyle ilgili sorularını yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin de konuya destek verdiğini belirterek: “Gruptaki milletvekillerimiz konuyu tartışıyor. Onlar Meclis’e götürecek, biz değil. Meclis’in iradesinde, bizden top çıktı. Milletvekillerimizin iradesiyle o şekilleniyor. Bundan sonraki aşamaları biz takip etmiyoruz.

Biz Meclis’te milletvekillerimize, grubumuza getiriyoruz, orası değerlendiriyor, artık incelenir diye düşünüyorum. Sayın Nebati'de özellikle kıdem tazminatıyla ilgili karşılaşılabilecek sorunu çözdü. Özel bir paket hazırladı. Dolayısıyla sorun yok” diye konuştu.

Yorumlar (1)
Doğrucu 2 hafta önce
Bunlar hep ali cengiz oyunu yok şöyle hesapladım yok böyle hesapladım. Aralık yerine ocak şubatta daha fazla prim ödeyerek emekli olan kişi niye ömrü boyunca % 14 daha az emekli maaşı alsın. Bu hakmi