Kredilere yeni sınır! Kredilere yeni sınır!

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde ekmek zammı görüşülmek üzere komisyon toplantısı gerçekleştirildi.
Komisyon Toplantısına ZESOB Başkanı Muharrem Coşkun, Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden İsmail Barutçu, Zonguldak Belediyesi’nden  Zabıta Komiseri Nuray Taşkın, ZTSO adına Simten Papila ve Fırıncı esnafını temsilen de Kahveciler ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Alparslan Küçük katıldı.

Toplantıda artan girdi maliyetleri sevgili fırıncı esnafının zam talebi masaya yatırıldı.

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, 10 TL ye satılan 250 gr. ekmeği aynı fiyatla 200 gr. olarak satılması kararını Bakanlığı sunacaklarını ve bakanlık kararı ile birlikte yeni fiyat tarifesini yürürlüğe koyacaklarını ifade etti.

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, “Ekmeğe zam gündemde. Fırıncı arkadaşlarımızın maliyet artışları nedeniyle birliğimize fiyat tarifesinin değiştirilmesiyle ilgili Müracaatlarını yaptılar. Komisyonları topluyoruz. Değerlendirip bakanlıktan görüş olacağız. Geldikten sonra da fiyatlarda bir değişiklik olacak 
Şu anda 250 gr. Ekmek 10 lira. Yeni fiyat tarifesinde 
200 gram ekmek 10 lira olacak.Şimdi yeni ekmek yönetmenine göre bakanlıktan görüş bekleyeceğiz. Görüşün gelmesinden sonra tekrar bir toplantı yapmaksızın yani olumlu gelirse hemen vereceğiz. Olumsuz gelirse Tekrar  bir görüş alacağız. Maliyet artışları var. Artışlar çok. girdi maliyetlerindeki artışlar çok yüksek. İşte yılbaşında biliyorsunuz asgari ücret belirlendi. Oduna zam geldi, akaryakıta zam geldi. Un, maya her şey zamlandı.
Girdi maliyetlerin yükseldiği için zorunlu olarak da arkadaşlar maalesef hepsi haklı olarak artış istediler. Onu değerlendirdik” dedi.

İLÇE KOMİSYONLARIDA TOPLANDI

Diğer yandan Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (ZESOB) Muharrem Coşkun başkanlığında Merkez ilçe hariç, diğer ilçelerdeki ekmek zammı ile ilgili Komisyon toplantıları gerçekleştirildi.

Ekmek zammı tüm il genelinde aynı anda yürürlüğe girecek.

Whatsapp Image 2024 05 13 At 14.32.08Whatsapp Image 2024 05 13 At 14.32.08 (1)

Kaynak: Ercan Demir