Ek Protokol ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta olmak üzere KÇP’ye uyumlu olmayan bazı üniversite ve kurumlarda çalışan emekçilerin ücretlerinde iyileştirme yapıldı.
HAK-İŞ Konfederasyonu’nun ve Öz-Sağlık-İş Sendikası’nın mücadelesini verdiği Ek Protokol talebi karşılık buldu. HAK İŞ’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Öz Sağlık-İş’in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile TÜHİS’e ilettiği EK Protokol bugün imzalandı.
İmzalanan Ek Protokol ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta olmak üzere KÇP’ye uyumlu olmayan bazı üniversite ve kurumlarda çalışan emekçilerin ücretlerinde iyileştirme yapıldı.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda görev yapan binlerce sosyal hizmet emekçisinin günlük yevmiyeleri Mart ayı itibariyle 1000 TL’ye, Mayıs ayı itibariyle de 1.113 TL’ye yükseltilecek.
Genel Başkan Sert: Binlerce Sosyal Hizmet Emekçimizin Ücretlerinde İyileştirme Yapıldı.
Öz Sağlık-İş Genel Başkanı Devlet Sert, Ek Protokol ile binlerce işçinin enflasyon karşısında korunduğuna dikkat çekerek, “Aylardır verdiğimiz mücadele sonuç verdi. EK Protokol ile büyük bir haksızlık giderilmiş oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta olmak üzere KÇP’ye uyumlu olmayan bazı üniversite ve kurumlarda çalışan emekçilerin ücretlerinde iyileştirme yapıldı. Ek Prtokol’ün imzalanması için irade ortaya koyan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat Işıkhan’a, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş ile TÜHİS yöneticilerine emekçi kardeşlerim adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ticaret Bakanı'nın acı günü! Ticaret Bakanı'nın acı günü!

Whatsapp Image 2024 01 30 At 12.19.43

Kaynak: Haber Merkezi