banner51

banner5

banner52

ZBEÜ’de editörler kurulu ile dil editörleri toplantıları yapıldı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisi, Batı Karadeniz Tıp Dergisi, Yükseköğretim ve Bilim Dergisi Editörler Kurulu ile Türkçe ve İngilizce Dil Editörleri toplantıları düzenlendi.

Eğitim 22.06.2022, 11:58
ZBEÜ’de editörler kurulu ile dil editörleri toplantıları yapıldı

Dergilerin Türkçe Dil Editörleri Toplantısı Merkez Kampüs Türk Dili ve Edebiyat Bölümünde, İngilizce Dil Editörleri Toplantısı ise İncirharmanı Kampüsü Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Türkçe Dil Editörleri toplantısına dergilerin baş editörleri Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu ve Doç. Dr. Zehra Safi Öz ile birlikte alan editörleri, editör yardımcıları, Türk Dili Editörler Kurulu üyeleri katıldı. İngilizce Dil Editörleri toplantısına ise yine derginin baş editörleri Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu ve Doç. Dr. Zehra Safi Öz ile birlikte alan editörleri, editör yardımcıları, Yabancı Diller Yüksekokulu akademik personeli katılım gösterdi.
Toplantıda dergilerin çalışma ve yayın politikası, yazıların editöryal süreçleri ile iş akışı gözden geçirildi. Ulusal dizinler ile uluslararası dizinlerdeki güncel durum, yayın kalitesi ve içeriğin arttırılması için yapılacaklar konuşuldu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı