banner51

banner50

banner53

banner58

banner5

banner52

banner59

BAKAN ÖZER'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 4 Haziran'da yapılacak merkezi sınav, deprem bölgesindeki iller dahil ülke genelinde yapılacak.

Eğitim 13.03.2023, 12:34 13.03.2023, 12:36
BAKAN ÖZER'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesindeki iller dahil ülke genelinde LGS kapsamında yapılacak merkezi sınavın 4 Haziran 2023'te yapılacağını açıkladı. Bakan Özer yaptığı açıklamada: 

"LGS kapsamında merkezi sınav, deprem bölgesindeki iller dahil ülke genelinde 4 Haziran 2023'te yapılacak. Sınav başvuruları, yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan öğrenciler ile deprem nedeniyle olağanüstü hal ilan edilen illerdeki öğrenciler hariç, merkezi olarak Bakanlık tarafından 3-13 Nisan'da yapılacak. Deprem nedeniyle olağanüstü hal ilan edilen iller olan Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa'daki öğrencilerimiz için de özel önlemler aldık. 10 ilde kayıtlı olan öğrencilerimiz, istemeleri halinde diğer illerde sınava girebilecekler. Bu durumda olan öğrencilerimiz, başvuru döneminde sınava gireceği il ve ilçe tercihini yapabilecekler. Deprem nedeniyle olağanüstü hal ilan edilen illerde bulunan öğrencilerden, il ve ilçe tercihinde bulunmayanların sınava gireceği okulları, Bakanlık olarak belirleyeceğiz." dedi.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Mevcut Milletvekillerinden Hangisini Yeniden Aday Olarak Görmek İstersiniz?
Mevcut Milletvekillerinden Hangisini Yeniden Aday Olarak Görmek İstersiniz?