ÖZEL HABER

Zonguldak Kömürspor’un efsane başkanlarından Süleyman Caner kırmızı-lacivertli ekibi Bölgesel Amatör Lig BAL’dan alıp 2.lige kadar çıkarma başarısı göstererek adını efsane başkanlar arasına yazdırmayı başarmıştı.

Zonguldak Kömürspor taraftarlarının gönlünde taht kuran, geliri olmayan takım için takvim ve kombine kartlar satarak bireysel olarak gösterdiği çabalar ise büyük taktir toplayan Süleyman Caner adını Zonguldak Kömürspor tarihine altın harflerle yazdırmıştı.

TAKIMIN DÜŞMESİNE EN ÇOK SÜLEYMAN CANER ÜZÜLDÜ

Kulüp başkanlığı döneminde takımı BAL’dan alıp 2.lige kadar çıkartan ve bu süre içinde arkasında Demir ailesinin gücünü ve desteğini alan Süleyman Caner özellikle teknik adam olarak takımın başında yerli isimleri getirdi. Bölgesel Amatör Lig BAL’dan 3.lige Cahit Terzi ile, 3.ligden 2.ligi Şenol Demir ile çıkan Süleyman Caner Zonguldak Kömürspor’un 2023-2024 sezonunda küme düşerek 2.lige veda etmesine en çok üzülen isimlerin başında yeraldı.

SÜLEYMAN CANER YEŞİL SAHALARA GERİ DÖNÜYOR
Zonguldak’ın köklü kulüplerinden olan Kilimli Belediyespor 2023-2024 futbol sezonunda Süper Amatör Lig’de şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lige çıktı.

Ancak çıkan tasarruf tedbirleri, ekonomik kriz nedeniyle Kilimli Belediyespor 2024-2025 futbol sezonunda lige katılamama tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Kilimli Belediyespor’un yaşaması adına yeni bir oluşum gündeme geldi. Zonguldak Kömürspor’un eski Başkan yardımcısı ve genel kaptanı Fuat Velioğlu, Süleyman Bezir ve Teknik Direktör Cahit Terzi Kilimli Belediyespor’u sahiplenerek yaşatmak ve 3.lige çıkarmak için girişimde bulundu, konuyu Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun’a durumu iletti.

Zonguldak Kömürspor’da yaşadığı şampiyonluklar ve tecrübelerine güvendiği Süleyman Caner ile de iletişime geçen Fuat Velioğlu yeni oluşumda Caner’i de görmek istediği, elbirliği ile Kilimli Belediyespor’u layık olduğu yerlere taşıyacaklarını belirterek Caner ile bir görüşme yaptı.

KISA SÜREDE GELİŞMELER YAŞANABİLİR

Şu an Trabzon’da olan Fuat Velioğlu, Zonguldak’a dönmesinin ardından kısa sürede sıcak gelişmeler yaşanması bekleniyor.

Fuat Velioğlu, Seleyman Caner, Süleyman Bezir ve Cahit Terzi dörtlüsü Kilimli Beletiyespor için yeni bir başlangıç olacak gibi görünüyor.

Belediye Başkanı kararlı: ‘Kapatacağız’ Belediye Başkanı kararlı: ‘Kapatacağız’

CANER GELİŞMEYİ DOĞRULADI, KONUYA SICAK BAKIYOR

Süleyman Caner Elmas Televizyonuna yaptığı açıklamasında “Evet böyle bir gelişme var.  Ancak netleşen kesin bir durum yok. Ben de olaya sıcak bakıyorum. Zaman ne gösterecek bakacağız. Her şeyin hayırlısı…” dedi.

Muhabir: Ender Yüksel