"Halil Posbıyık partiyi tehdit etti" "Halil Posbıyık partiyi tehdit etti"

Kdz. Ereğli Belediyesi Kent Müzesi Atölyeleri Dönem Sonu Sergisi Cumartesi günü Kent Müzesi’nde açıldı.
Katılımcılar, dönem boyunca minik çocukların yaptığı eserleri gezdiler, hacıvat-karagöz oyunuyla eğlendiler. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş, Kent Müzesi’nde yeni dönemde de bir çok etkinlik gerçekleştirileceğini belirterek şunları söyledi:
“Kdz. Ereğli Belediyesi Kent Müzesi Atölyeleri Dönem Sonu Sanat Sergisi’nin açılışı için bir aradayız. Geçtiğimiz Kasım ayından bu yana, tıpkı Oyuncak Müzemizde olduğu gibi Kent Müzemizde de çeşitli atölyeler gerçekleştirmeye başladık.
Masal Etkinlikleri, Seramik Atölyeleri, Boyama ve  Ahşap Yakma, Karagöz Gölge Oyunu Gösterileri gibi bir çok etkinliğe ev sahipliği yaptı Kent Müzemiz.. Tarihi yerlerimizi çocuklarla buluşturarak, yaşadıkları kenti daha yakından tanımaları amacıyla “Balı Su Kemeri” ve “Kaletepe” gibi yerlerde atölyeler gerçekleştirdik.
6 ay boyunca her Cumartesi günü, bu tarihi binada gönüllü eğitmenlerimizin eşliğinde gerçekleştirdiğimiz 16 farklı atölye ve etkinliklerde, onlarca minik öğrencimiz müzemizi yakından tanıdılar, etkinliklerle hem eğlendiler hem de eğlenirken öğrenme fırsatı buldular.
Yeni sezonda Eylül ayından itibaren, Kdz. Ereğli Belediyesi Kent Müzesi’nde daha farklı, daha etkin atölyeler ve etkinliklere öğrencilerle ve aileleriyle buluşmaya devam edeceğiz.
Tüm hemşehrilerimizi, bir hafta boyunca açık olacak olan Minik Ziyaretçilerin Ellerinden, Kent Müzesi Atölyeleri Dönem Sonu Sanat Sergimize davet ediyorum.”

7F91Fc65 9D24 4Da5 9F3D 6D883Fd58155245E1E49 80A6 426F Bfd2 3F447B793Bfa

Kaynak: Burak Güney