Devrim Dural yaptığı açıklamada biz parti olarak asla eleştiriye karşı olmadıklarını sadece acımasız eleştirinin yapılmaması gerektiğini söylediğini belirterek, İl Başkan Vekili Mustafa Çağlayan’ın cümleyi istediği yerden yorum yaptığını söyledi.

KENDİLERİNİN PSİKOLOJİSİNİ ANLIYORUM

Ayrıca Kent Lokantası’nın bayramdan sonra açılacağını belirten İl Başkanı Devrim Dural, şunları söyledi: “Öncelikle Zonguldak’ta kazandığımız belediye ile birlikte hizmetlere başladık. Eleştiriler oluyor. Biz bunu saygıyla karşılıyoruz. Ben sadece acımasızca eleştirilere karşı olduğumu söylemiştim. Siyasetin doğasında eleştiri var. Mustafa Çağlayan ve kardeşimin partisini kutluyorum. İyi bayramlar diliyorum. Eleştirilere karşı olmadığımı söylemek istiyorum. Kendilerinin psikolojisini anlıyorum. Biz hizmetlerimize devam ediyoruz. Bizim için ‘seçimleri alamaz’ dediler. ‘Anketlerde biz öndeyiz’ dediler.

BORÇ YÜKÜ MAZERET OLARAK KABUL ETMİYORUZ

Günün sonunda Türkiye yerelde iktidar olduysak Zonguldak’ta 8 ilçenin 6’sını alarak yerel iktidar olduk. Sonrasında bütün belediyelerde borç yükü olduğunun altını çizmiştik. Bunun altını çizmek istiyorum. Borç yükü mazeret olarak kabul etmiyoruz. Borç yükü bizlerin çalışmalarını engelleyemez. Başarılı olmaya mecburuz. Biz yatırım kredisi aldık. Yatırım kredisini yerel yönetimlerle gerçekleştirerek partimizi iktidara taşıyacağız. ‘Maaşları ödeyemez’ dediler. Maaşları ödüyoruz. Kent Lokantası bayramdan sonra büyük bir ihtimalle Zonguldak halkına en güzel şekilde hizmete girecek. Sahil sıfır. 120 kişi yemek yiyebilecek. Yemeğimizde Zonguldak Belediyesi’nin yemekhanesinde yapılacak. Sürekli kaliteli olmak üzere olacak. Valiliğin altında umumi tuvaletten bahsedildi. 5 döneme baktığımız yerel iktidar da olan parti kim. Biz tekrar Zonguldak halkına yakışır şekilde tamire başlattık. Tekrar açacağız.

FİYATLARIN SEVİYESİ YÜKSEK

Kapuz plajına gittiğimizde mutfağını gezdik. Tertemiz. Fiyatla alakalı eleştiriler var. Türkiye’de tarım ve hayvancılığı bitirerek şimdi gelmiş burada Cumhuriyet Halk Partili belediyeyi eleştiriyor. Siz bu ekonomiyi yönetiyorsunuz. Bayram öncesinde maaşları dağıtmayacak memnuniyetsiz şekilde girmesini sağlamıyorsunuz bunları eleştiriyorsunuz. Fiyatların seviyesi yüksek. Önümüzdeki süreçte daha makul halkımızın kolay ulaşabileceği menü güncellenecek.

ELEŞTİRİYE SONUNA KADAR AÇIĞIZ

Zonguldak’ta her noktada hizmetlerimiz devam ediyor. Ulaşamayan bölgelerde beton çalışmamız parke çalışmamız devam ediyor. Biz bir yanda da bunları aşarak buradan hizmetlerimize devam ediyoruz. Eleştiriye sonuna kadar açığız.

ONLARIN ATIL DURUMDA BIRAKTIĞI YERİ BİZ KAZANDIRIYORUZ

Devrim Dural: “Kendi düşüncesidir, partimizi bağlamaz!” Devrim Dural: “Kendi düşüncesidir, partimizi bağlamaz!”

Şimdi teşekkür konusu şu. Siyaset üretmeye çalıştıklarının farkındayım. Bu sahil projesi TOKİ tarafından gerçekleşti. Onların atıl durumda bıraktığı yeri biz kazandırıyoruz. Bu noktada bazı problemler var. Teşekkür mekanizması her zaman kullanılır. Doğru yapılan işleri devam ettiriyoruz. O mekan henüz kullanıma açık değil. Bu proje eleştirildi. Projenin eksikleri var.

(Haber-Ercan Demir)

Kaynak: Ercan Demir