Toplantıda konuşan CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, şunları söyledi:
TÜM TÜRKİYE’DE DEĞİŞİM BEKLENTİSİNİ GÖRDÜK
“Bu süreçte gururlandığımız, övündüğümüz bu başarımız tam manasıyla hesaplanmış, kurgulanmış, planlanmış, üzerinde çalışılmış büyük bir emek harcanmış, alın teriyle kazanılan planlı, programlı bir başarıdır. Bunun kamuoyu tarafından böyle bilinmesinde fayda vardır. Çünkü Zonguldak'ta örgütlerimizin içindeki yenilenme, tazelenme bu sürece katkı sunmuştur. İlçe kongrelerimizin yapılmasından sonra il genelinde bir yenilenme, bir değişim isteğinin olduğunu öngörmüştük. Ve dolayısıyla buradaki il yöneticisi, arkadaşlarımızla birlikte il örgütümüzle birlikte bunun hesabını yaptık ve dolayısıyla burada ildeki değişim ve sonrasında tüm Türkiye'de bir değişim beklentisi, bir tazelenme, bir yenileşme beklentisini de gördük. Dolayısıyla kurultayımızda da Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel'i destekledik. Bunun altında yatan toplumumuzdaki değişim beklentisiydi. Bu değişim beklentisini de kurultayımızda delegelerimizin teveccühü ile karşıladık. Bütün süreçleri birlikte yönettik ve başarıya da bu şekilde ulaştık. 
YEREL SEÇİMLERDEN BİRİNCİ OLARAK ÇIKTIK
Zonguldak genelinde yüzde 46.12’lik bir oy oranına ulaştık. Toplamda Cumhuriyet Halk Partisi tüm Türkiye'de yüzde 37,8 oy oranıyla yerel seçimlerden birinci olarak çıktı. Zonguldak'taki başarımız Cumhuriyet Halk Partisi'nin tüm Türkiye'deki başarısından yüzde 12 daha fazla ve Zonguldak Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi'nin belediyeleri arasında en yüksek oyu alan altıncı belediye. Bu da Zonguldak'a özel bir parantez açmamıza, yer açmamıza sebep oluyor. Tabii ki bunda belediye başkan adaylarımızın ve örgütlerimizin çok özverili çalışmasında bunlara da faydası olduğunu söyleyebilirim. Bu kapsamda emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum.”

Erdem, “Belediyede kamunun finansmanına dikkat edilmediğini gördük” Erdem, “Belediyede kamunun finansmanına dikkat edilmediğini gördük”

Haber:Seçkin Kırarslan

Editör: Seçkin Kırarslan