Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’da yaptığı konuşmasına da değinen CHP Kilimli Belediye Başkan adayı Erol Sarıal, Devletin yaptığı veya yapacağı hizmetleri partizanlık ayrımı yapılmadan yapması gerektiğini belirterek şunları söyledi:
“Çok verimli topraklarımız var ve bu topraklarda yaşamanın bedellerinin bir tanesi de doğal olaylarla, depremlerle karşı karşıyayız. Buna her yerin hazırlıklı olması gerekir. Ve hizmetlerin de partizanlık ayrımı yapılmadan yapılması gerekir. Cumhurbaşkanımızın deprem bölgesinde kullanmış olduğu “bizden belediye başkanlarını seçerseniz biz size hizmet getiririz” anlamına gelecek söylemini tehdit ve şantaj olarak görüyoruz. Bu ülkede siyasetin gelmiş olduğu aşama açısından, devlete bakışın, devletin halkı sahiplenmesine gelmiş olduğu aşama açısından çok korkunç bir söz. Demek ki bugüne kadar yapılmayan her işi Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin, İYİ Partili, MHP'li belediyelerin veya başka belediyelerin olduğu bölgelerde yapılmayan her işi kasten yapmamışlar anlamına geliyor. CHP'li belediyelerde devlet yatırımları yapılmayan yerlerde kasten yapmamış oluyorlar. Ve devleti, halkı Adalet ve Kalkınma Partisi'ne zorla oy vermeye, zorlamadır bu! Ama bunun da gerçek olmadığını görüyoruz. AKP'li belediye olan Kozlu’da belediye bütçesi borç batağında, Zonguldak Belediyesini AKP aldığında milyon TL mertebesinde olan borçların artık milyara ulaştığını görüyoruz. Kilimli'de belediyemiz belediye çalışanlarına ücret ödeyememiş durumda bazı aylarda bunu görüyoruz. Demek ki gerçekte AKP'li de olsa belediye AKP'den bile olsa soruna çözüm olmadığını ekonomik iyi yönetilecek bir ekip tarafından yönetilmesi gerektiğini biz düşünüyoruz ve bu tür söylemleri, bu tür halkı zorlama, şantaja, halka seçim mobbingi uygulamayı yersiz buluyoruz, kınıyoruz.”

'Banka hesap bilgileriniz çalınabilir, eviniz soyulabilir, çocuğunuz kaçırılabilir' 'Banka hesap bilgileriniz çalınabilir, eviniz soyulabilir, çocuğunuz kaçırılabilir'

Whatsapp Image 2024 02 05 At 13.20.21

Kaynak: Seçkin Kırarslan