Tatilci ve esnaf karşı karşıya geldi Tatilci ve esnaf karşı karşıya geldi

Devrek Belediyesinden yapılan açıklama şöyle: “Cumhuriyet Meydanı'nda ki Devrek Belediyesi Hizmet Binamız, 6306 sayılı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında kanun kapsamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'nce onaylanan rapor neticesinde, bahse konu riskli Belediye Hizmet Binamıza 03.07.2023 tarihinde yıkım kararı verilmişti.
Geçtiğimiz günlerde de Belediye hizmet binamızın yıkım ihalesi 2886 sayılı Belediye Kanunun 35/c maddesi gereğince gerçekleştirilerek Nermanoğlu Alt Yapı Kent. Dön. Tes. İşl. San. ve Tic. Aş. firması uhdesinde kalmıştır.
Belediye Hizmet Binamızın yıkım çalışmaları yüklenici firma tarafından gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından başlayacak olup, güvenlik önlemleri Emniyet Müdürlüğümüzce ve Zabıta Müdürlüğümüz tarafından takip edilecektir.
Yıkım işlemi gerçekleştirilecek olan Devrek Belediyesi Hizmet Binamızın çevresinde bulunan esnaf, vatandaş ve bina sahiplerinin yıkım esnasında yaşanabilecek kaza vb. olumsuzluklara karşı önlemlerini almaları, görevli personel ve uyarıcı talimatlara uymaları önemle rica olunur.

Kaynak: Bülten