CHP Zonguldak İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısına CHP Genel Başkan yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul, CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural ve partililer katıldı.
CHP Genel Başkan yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz: “2024 yılı yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi olarak Zonguldak'ta tarihi bir başarıya imza attık. Zonguldak'ta merkez ilçe dahil sekiz ilçenin altısını Cumhuriyet Halk Parti kazanmıştır. İki ilçede az farkla ikinci olduk. İki beldede de seçim kuruluna yaptığımız itirazlar var. Nebioğlu ve Elvanpazarcık beldelerinde de sandıkların yeniden sayılmasıyla birlikte bu belediyelerin de Cumhuriyet Halk Parti olmasını umut ediyoruz. 
Cumhuriyet Halk Partisi'nin kazandığı büyükşehir ve il belediyeleri arasında Zonguldak en yüksek oyu alan altıncı il olmuştur. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ilk il olarak Zonguldak'ı ilan etmesinin üzerinden tam 100 yıl geçti ve yine 1 Nisan 2024 yılında Atatürkçü düşünce Zonguldak'a bir imza daha attı. İl genelinde en yüksek oyu Cumhuriyet Halk Partisi alarak bu alanda da birinci olmuştur. Toplam on iki belediye kazanarak en yüksek belediye sayısına sahip olan parti Yine Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur. Kazandığımız belediyelerin tümünde belediye meclis üye çoğunluğu Cumhuriyet Halk Partisi'ndedir. Bizlere güvenen, desteğini veren tüm Zonguldak halkına sonsuz teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidar yolu açılmıştır. Yolumuz açık olsun diyorum.”

Yavuzyılmaz yine belge ile konuştu Yavuzyılmaz yine belge ile konuştu

Haber:Seçkin Kırarslan

Editör: Seçkin Kırarslan