Hizmete yönelik proje bazlı etkinliklerin tasarım aşamasında olduğu süreçte, daha ziyade ziyaretler ve günlük açıklamalar aktüalitesini koruyor.
Bölgemizde, ‘siyasi aktüalite’ çerçeveli en çok konuşulan konulardan biri Zonguldaklı siyasi heyetin, AK Partili Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan’a verdikleri anahtar oldu.
İçlerinde AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Milletvekilleri Muammer Avcı, Ahmet Çolakoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Tülay Sayılı, İl Gençlik Kolları Başkanı Benhur Özübek, İl Genel Meclis Başkanı Necdet Karaveli, Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan’ı bulunan heyet, şehrin temsili anahtarını Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan’a teslim etmişti. 2024 tahmini bütçesi 2 milyar 100 milyon, borcu 1 milyar 200 milyon olan Zonguldak Belediyesi’nin Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a takdim ettiği anahtarın maddi değeri tartışma ve merak konusu oldu.
Maliye Bakanı’nın valiliklere gönderdiği ‘tasarruf’ genelgesinin gündemde olduğu bir ortamda, bu anahtar ile birlikte ‘itibardan taviz verilir mi, verilmez mi?’ tartışması yine başladı.
AK Partili yetkililerin bu konuda açıklama yapması bekleniyor.

Bartın ve Zonguldaklılar Kardeşlik Gecesi’nde buluşuyor Bartın ve Zonguldaklılar Kardeşlik Gecesi’nde buluşuyor

Zonguldak Belediye Başkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan\'a temsili anahtar takdim etti

Kaynak: ELMAS TV