Zonguldak’ın Terakki Mahallesi Muhtarı Ferit Arslantürk yardım sevenlerin desteği ile Terakki Mahallesi’nde Yaz Kuran Kurslarında eğitim alan yaklaşık 350 öğrenciye simit ve ayran ikramında bulundu.

Gelecek haftalarda da devam edecek ikramlara meyve suyu, dondurma, kek ve karpuz gibi ikramlarda bulunacaklarını belirten Muhtar Ferit Arslantürk kendilerine destek olan yardımseverlere teşekkür etti.

Kursiyerlerin ikramlara çok mutlu olduğunu, bunun da başarıya yansıdığını belirten Arslantürk her hafta böyle ikramların süreceğini söyledi.

ÖRENCİLER MUTLU, DESTEKCİLER HUZURLU

Terakki Mahallesi Muhtarı Ferit Arslantürk şu açıklamalarda bulundu: “Geçtiğimiz yıl başlattığımız bu sene de devamını yaptığımız 1 Temmuz tarihinde başlayıp 7 hafta devam edecek olan Yaz Kuran Kurslarımızda eğitim alan yaklaşık 350 öğrencimize çeşitli ikramlarda bulunduk. Bulunmaya devam edeceğiz.

Terakki Mahallesi’nde 8, Bahçelievler Mahallesi’nde de 1 olmak üzere toplam 9 camimizde eğitim alan yavrularımız için 350 adet ayran ve 350 adet simidi camilerimizin kapısına bıraktık ve hocalarımıza teslim etti.

Bu etkinliğimizi kalan 6 haftada devam ettirmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki hafta çocuklarımıza dondurma, meyve suyu, kek ve karpuz gibi ikramlarda bulunacağız.

Geçtiğimiz yıl Zonguldak Müftülüğümüz ile Dumlupınar İlkokulu önünde bir organizasyon yapmıştı. Son haftada bu sene de eğlence ve çeşitli etkinlikler yapmayı planlıyoruz.” dedi.

DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Muhtar Ferit Arslantürk ikramlarda bulunanlara teşekkür ederek şunları söyledi: “Simitleri gönderen Halim Burnaz kardeşime, ayranları gönderen Sütaş Müdürü Salih Ayvaz kardeşime teşekkür ediyorum. Kendilerinden Allah razı olsun. Allah onların keselerine bol versin. Çocuklarımız çok mutlu oldu.

Geçtiğimiz yıl kuran kursuna katılan öğrencilerimiz çok başarılı oldu. Bizlere yardım eden herkese, hocalarımıza çok teşekkür ediyorum.”

Üi-1

Ambulans kaza yaptı: 1 Polis yaralandı Ambulans kaza yaptı: 1 Polis yaralandı

6-215-284-353-352-44

Muhabir: Ender Yüksel