CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM) Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. 
MYK toplantısına ilişkin açıklamada bulunan CHP Sözcüsü Yücel, 
Yerel seçim takviminin Resmi Gazete'de yayımlandığını hatırlatan Yücel, partisinin Antalya'nın Manavgat ilçesinde üç gün süren kampına işaret etti.

Bakan Tunç hemşeri buluşmasına katıldı Bakan Tunç hemşeri buluşmasına katıldı

Kamp boyunca milletvekilleri ve MYK üyeleriyle ülke gündemi, 38. Olağan Kurultay sonrasında yapılan çalışmalar ve yerel seçim stratejilerinin değerlendirildiğini anlatan Yücel, bugünkü MYK toplantısının ardından Parti Meclisi toplantısına geçildiğini bildirdi. Yücel, şunları kaydetti:

- "Bugünkü Parti Meclisi toplantımızda 659 seçim çevresine esas olmak üzere 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimlerde Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkında Kanun'un 10'uncu, Siyasi Partiler Kanunu'nun 37'nci ve tüzüğümüzün 55'inci maddeleri uyarınca tüm seçim çevrelerinde ve tüm seçim türlerinde aday saptamaya kaynak olmak üzere seçim çevrelerinin özelliklerine göre 'örgüt denetiminde ön seçim', 'örgüt denetiminde basit aday yoklaması' ve 'örgüt denetiminde genişletilmiş aday yoklaması' adıyla eğilim yoklaması yöntemlerinin kullanılmasına karar verilmiştir. En az bin seçim çevresinde önseçim yapılacak, bu seçim çevrelerini de haftadan haftaya belirleyip, kamuoyuyla paylaşacağız.


 Diğer seçim çevrelerinde de önümüzdeki haftalarda bu seçim bölgeleri belirlenecek ve haftadan haftaya bunların kararlarını aldıkça basın mensuplarının aracılığıyla kamuoyuyla paylaşacağız. Öncelikle ön seçim diyoruz. Örgütlerimize bu konuda yetki veriyoruz. Ön seçim yapılamayan yerlerde örgüt görüşleri doğrultusunda memnuniyet anketleriyle, aday profili belirleme süreçleriyle, aday adaylarının toplumsal karşılığını ölçerek, çoklu adayların teke indirilmesi ve bunların içerisinden mümkün olduğu kadarıyla kadın adayların tercih edilmesi yönünde bir irademiz olduğunu paylaşmak istiyorum." dedi.

Kaynak: ELMAS TV