CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu ve Zonguldak Belediyesi'nin eski belediye meclis üyesi Ozan Demirtaş arasında seçim öncesinde başlayan gerginlik, 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları sırasında fiziksel bir çatışmaya dönüştü.

Tahsin Erdem’e tam destek! Tahsin Erdem’e tam destek!

Edinilen bilgilere göre, 1 Mayıs yürüyüşünde bir araya gelen CHP heyetinde yer alan Osman Zaimoğlu ve Ozan Demirtaş arasında sözlü bir tartışma başladı. Tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüştüğü ve Zaimoğlu'nun Demirtaş'a kafa attığı belirtildi. Olay, kutlamalara katılan kalabalığın içinde yaşandı ve çevredeki partililer tarafından müdahale edilerek ikilinin ayırıldığı öğrenildi.

Yaşanan bu üzücü olayın detayları ve tartışmanın neden kaynaklandığı konusunda henüz net bir bilgi bulunmazken, CHP Merkez İlçe Başkanı ve eski belediye meclis üyesinin karıştığı bu olay, partinin disiplin sürecini de harekete geçirdiği öğrenildi. Parti yönetimi, konuyla ilgili gerekli incelemeleri yaparak, olayın nedenlerini ve sorumlularını belirlemek için çalışmalara başladığı öğrenildi.

Kaynak: Haber Merkezi