Beraberinde; CHP İl Başkanı Devrim Dural, Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu ve CHP il yöneticileri ile birlikte TMMOB Zonguldak Şube Başkanı Erdoğan Kaymakçı’ya geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede yeniden göreve seçilmesinden dolayı tebrik edip “hayırlı olsun” dileğinde bulundular.
KAYMAKÇI: BAŞARILAR DİLERİM 
CHP Belediye Başkan adayı Tahsin Erdem ve CHP yöneticilerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakçı, “Biz de bir genel kurul yaptık. 2 hafta oldu görev değişimi yapıldı bizde de. Bu süreçte de seçim dönemi de yaklaştı Mart ayında yapılacak bir seçim var. Biz Maden Mühendisleri Odası camiası olarak hem ekonomik, hem sektörle ilgili teknik bazda veya işlerin yürümesi anlamında sıkıntılarımız var. Yıllardan beri devam ediyor bu sıkıntılar. Bunların çözülmesi için mücadele ediyoruz ve bu süreçte de Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi olarak ve Sayın Tahsin Erdem de bizi ziyaret ettiler Belediye Başkan adayı olarak. Bu seçimde kendilerine başarılar diliyoruz. Biz de bu seçim döneminde, başarılı bir seçim dönemi geçirilmesi için elimizden gelen katkıyı yapmaya çalışacağız.” dedi.
ERDEM: ZONGULDAK İÇİN BİRLİKTE MÜCADELE VERECEĞİZ 
Zonguldak Belediye Başkan adayı Tahsin Erdem de konuşmasında; “Yeni bir genel kurul yaptınız. Zonguldak’ımıza, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Şahsınızda sizleri ve yönetim kurulu üyelerinin hepsini kutluyorum. Tebrik ediyorum. Zonguldak’tan bahsederken, madenden, madencilik sektöründen Zonguldak’ı ayrı tutmak mümkün değil. Nasıl ki, emeğin başkenti oldu, bütün Türkiye’ye emsal oldu. Haklarını aramada, eksikliklerini camia olarak bilip onun üzerine gitmekte. Sendikası ile TTK’sı ile bir bütün olmuş, her daim üzerine düşen bu görevi yapmıştır. Bu anlamda sizlerin sadece madencilik alanında değil sivil inisiyatif alanında toplumdaki aktivistlik anlamında ne kadar bir yer teşkil ettiğinizi bütün Zonguldak biliyor. Bütün sivil toplum örgütlerine nerede ise önderlik yaptınız bu Zonguldak için çok kıymetli. Bazı şeylerde hayır diyebilmek, dur diyebilmek için Zonguldak için sivil inisiyatif çok kıymetli. Bizler Belediye başkanlığına aday olarak çıktık. Zonguldak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Sizlerle birlikte işbirliği yapabilmenin keyfini çıkartacağız hiç şüphesiz. O anlamda bizim payımıza ne düşüyorsa, sizin görev alanı ile ilgili sizlerin var olması, sizlere yardım edebilme anlamında bizim üzerimize ne düşüyorsa, Zonguldak’ın belediyesi olarak, halkın belediyesi olarak ne düşüyorsa bunu yapacağımızdan en ufak bir kuşkunuzu olmasın.” diyerek yapılan genel kurulun hayırlı olması dileğinde bulundu. 
DURAL:EMEK VE DEMOKRASİ MÜCADELESİNİ BİRLİKTE VERECEĞİZ 
CHP İl Başkanı Devrim Dural da konuşmasında, “Emek ve demokrasi mücadelesini birlikte vermekten onur duyduğumuz, yol yürümekten büyük bir kıvanç duyduğumuz bir kuruluş Zonguldak maden Mühendisleri Odası bizler için. Bu anlamda da sizlere teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Sadece mesleki sorunları ve sıkıntıları anlamında değil. Toplumun ezilenler hak, hukuk, adaletten yeterince yararlanamayan kesimleri konusunda da yapmış olduğunuz sivil hareket önderliğini de ben değerli buluyorum Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı ve il yönetim olarak. Dolayısı ile bu anlamda da fikirlerimizi böyle ifade etmek isteriz. Yerel seçimler dönemi yaklaşıyor. Burada da kısa bir süre kaldı. Ben Zonguldak için başarılı bir çalışma dönemi diliyorum.”

İyi Parti'nin Meclis Üyeliği Listesi açıklandı! İyi Parti'nin Meclis Üyeliği Listesi açıklandı!

Whatsapp Image 2024 01 31 At 14.37.18Whatsapp Image 2024 01 31 At 14.37.20Whatsapp Image 2024 01 31 At 14.37.20 (1)Whatsapp Image 2024 01 31 At 14.37.21

Kaynak: Seçkin Kırarslan