banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

METEOROLOJİ UYARDI!

Meteoroloji Genel müdürlüğü sıcaklıkların yurdun güney ve doğusunda mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyretmesinin beklendiğini açıkladı.

ÇEVRE 11.05.2023, 10:50
METEOROLOJİ UYARDI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile K.Maraş ve Osmaniye çevrelerinin, İç Anadolu'nun batısı ve güneydoğusunun, Batı Karadeniz'in batısı, Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz'in, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kütahya, Afyon, Uşak, Denizli ve Eskişehir ile Burdur ve Isparta'nın batı çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.
Sıcaklıkların yurdun güney ve doğusunda mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.
7 İL İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Meteoroloji 7 il için 'sarı' kodlu uyarıı yayınladı. Sel, su baskını, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. 

Uyarı yapılan iller ise Afyonkarahisar, Burdur, Denizli, Eskişehir, Konya, Kütahya ve Uşak.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)